Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Spy Photos: Renault Megane Sedan - velký kufr pro nový Megane

Ondřej Láník Ondřej Láník 16. 10. 2008 • 17:30
5
7
Hatchback aktuální generace řady Megane již zmizel z nabídky prodejců Renaultu, ale sedan tato procedura teprve čeká. Na obzoru, resp. na prvních snímcích z testovacího provozu, je už nový tříprostorový Megane.

V závěru kariéry se 4,5 m dlouhý Megane Sedan prodává se stokoňovým základním motorem, klimatizací a šesti airbagy za 359.000,-Kč, což dnes už nikoho nepřekvapuje, ale ještě před lety to pro vůz s rozvorem téměř 2,7 m byla nepředstavitelná částka. Cenová politika nového modelu bude pro výrobce velkým oříškem. Ve chvíli, kdy Laguna na českém trhu začíná s velmi slušnou výbavou a 100kW motorem na 490 tisících, nemůže ani radikálně nový Megane začínat s cenou výrazně nad lídrem pětidveřových hatchbacků - Fordem Focus.

Nový Renault Megane na Auto.cz
Nový Renault Mégane oficiálně: Velká fotogalerie, nové informace

Ještě než se číslice z cenovky nového hatchbacku dozvíme, jsou tu první snímky sedanu. Z nich je vidět, že proměnou prošla karoserie od B-sloupku dozadu. Céčkový sloupek připomíná Lagunu a je mnohem oblejší než u hatchbacku, který se poprvé představil v Paříži.

Tříprostorová verze bude pro Renault čím dál důležitější, protože je o ni zájem na jihoevropských a jihoamerických trzích, kde se značce daří.

K tří a pětidveřovému hatchbacku, přibude vedle sedanu, také kombi a kupé-kabriolet, příbuzným bude i Scénic a Grand Scénic.

Témata
17. 10. 2008 10:09
Re: Filharmonie ve stylu techna
tož já z osobních zkušeností můžu potvrdit, že s kvalitou to vůbec není špatné. Jasně, nějaké drobnosti byly, ale je to víc než Ok. Tím samozřejmě netvrdím, že se nemůžou vyskytnout problémové kusy. Ale většina majitelů ročníků 05 a výš jsou spokojeni.

Co se týče importéra, nebo spíš tady se myslím naráží na autorizovaný servis - po dobu záruky jsem tam jezdil, a byl jsem spokojený. Objednal jsem se telefonicky, domluvili jsme se, dostal jsem cenový odhad, který se víceméně dodržel, takže ok. Jediný problém je šílená hodinová sazba. Ale to asi všude, že >:-[] A i když jsem tam jednou přišel mimo domluvený termín (musel jsem prostě narychlo na delší cestu), tak byly velice vstřícní. Takže já dávám :yes:

A nová Laguna je prostě nádherná, ať si říkají co chtějí ;-)
Avatar - Plautus
16. 10. 2008 16:54
Re: čo vidno?
čiže z (S)pyky do pyky...* je ho.no
Avatar - Plautus
16. 10. 2008 16:53
čo vidno?
z tých fotiek ´Spy Photos´ je vždy vidieť akurát tak veľké *, takže ohodnotil by som to zatiaľ asi tak...zvedavosť tu je, ale Spy-ky ju nikdy neuspokoja...takže toto by za mňa ani nemuseli zverejňovať a komentovať, pretože nakoniec ten komentár môže byť pekný blud a považujem to za zbytočné... :-!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku