Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Spy Photos: Suzuki Swift - Japonské mini v novém přijede příští rok (nové foto)

7. 8. 2009 • 00:58
19
9
Zobrazit náhledy (19)
Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift
I když na velikány třídy malých vozů ztrácí současný Swift dobrý čtvrtmetr, zákazníkům to ani trochu nevadí. Kompaktními rozměry a snadnou ovladatelností navazuje na odkaz britského Mini, což by mělo platit i o nové generaci.

Přesně šest let po představení aktuální generace by se měla příští rok na pařížském autosalonu představit nová verze Suzuki Swift. Současné provedení bylo v roce 2004 klíčovým prvkem restrukturalizace modelové palety Suzuki a i dnes je jedním z nejprodávanějších modelů značky. V Evropě Swift loni koupilo 100 tisíc zákazníků, v roce 2007 to bylo necelých 123 tisíc ks. Nový model se dostane do prodeje počátkem roku 2011.

Testovaný prototyp na sobě nese těžké maskování, a proto je obtížné rozeznat jakékoliv bližší detaily. Jasně viditelný je ale delší zadní převis a přední i zadní světla, jejichž tvar vychází z designu současné generace. Špionážní snímky také ukazují základní proporce shodné s aktuální generací Swiftu.

Nabídka motorů by měla zůstat podobná, jako je v současnosti, později se počítá s představením verze s hybridním pohonem. Bližší informace nejsou v tuto chvíli známy.

Objevily se ovšem spekulace, že nový Swift bude výrazně větší. V takovém případě by se nový i starý model mohl prodávat souběžně jako například Fiaty Grande Punto a Punto Classic.

Související články

Témata
24. 7. 2009 23:48
Re: Bude to spíše opět jen facelift a není se čemu divit - s
no vyzera to na nejaku mensiu zmenu prednych a zadnych svetiel...
9. 7. 2009 21:39
Bude to spíše opět jen facelift a není se čemu divit - stáil
Nemaskované foto je zde:
[odkaz]
9. 7. 2009 13:39
Re: Zaujímavé
Že by si tým niektoré vyrovnávali deficit niečoho...?

Moja žena mala skôr obavy z väčšieho auta (jazdila najprv s Formanom), časom si na Scenic zvykla a dnes s ním najazdí viac ako ja (mne ostal ten Forman :*) ).

Inak pobavil som sa, podľa štatistík spoľahlivosti ADACu je Scenic najspoľahlivejším v triede MPV pred Picassom a Merivou. Renault bodoval ešte v malých a mini autách (6.Clio, pred ním Aygo, Panda, 206, Punto a Note), v nižšej strednej 4. pozícia Megane za BMW1, A3 Mercedese A, a v strednej 2.Laguna za BMW3 spolu s A4 a MB-C.
Normálne som zíral, to sa až nepodobá na ADAC... ;-)
Avatar - iudex
9. 7. 2009 08:23
Re: Zaujímavé
Ak ho budú ponúkat nadalej popri novom Swifte, ale za serióznu cenu (tak od 7000 €), este moze v statistikách zabodovat (ostatne ako 206, Clio Storia a i.)
P.S. Raz som sa pokúsil upriamit manzelkinu pozornost na Swifta, ze pre zenu ideálne autícko, a skoro sa urazila... Neviem, co zeny na tých SUV vidia 8-s
9. 7. 2009 06:23
Zaujímavé
Zaujímavé je, ako sa jeden dizajnový štýl môže prejaviť dvomi spôsobmi - Swift ani po 6 rokoch od začiatku výroby žiadny veľký facelift vlastne nepotrebuje, vyzerá stále výborne. Fabia II, hoci používa niektoré rovnaké či podobné štylistické markanty, potrebuje vymeniť už od svojho uvedenia. :-!
Správe, že nový Swift môže byť väčší, sa asi dá veriť, rozmery sú asi jediným handicapom voči odrastenejšej konkurencii, a nezaškodí tiež trochu väčší odstup od menšieho modelu. To je možno aj prvý dôvod, prečo sa chystá výmena Swiftu za nový. Ale aj ten stávajúci bude mať určite stále čo ponúknuť.
Články odjinud