Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Studium praxí: Tuhle Tatru Phoenix pro údržbu silnic postaví studenti z Třebíče

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 20. 7. 2018 • 20:51
4
1
Společnost Tatra Trucks se podílí na projektu, jehož výsledkem se má stát plně funkční nákladní vozidlo Tatra Phoenix pro údržbu silnic, které zkompletují studenti Střední průmyslové škole v Třebíči.

Kopřivnická automobilka je tradičním dodavatelem nákladních vozidel pro komunální služby a tentokrát spolupracuje na projektu, jehož cílem je praktická výuka studentů na Vysočině. Společnost Tatra Trucks proto v úterý 17. července 2018 předala Střední průmyslové škole v Třebíči klíčové díly nutné k sestavení vozidla Tatra Phoenix 4x4.

Slavnostního předání se zúčastnili za Kraj Vysočina radní Jana Fialová, za Krajskou správu a údržbu silnic (KSÚSV) výrobní náměstek Julius Janeba, Tomáš Reitermann, jednatel společnosti Serviscentrum Vysočina, která je regionálním dealerem značky Tatra, a Radek Suk, manažer Tatra Trucks pro klíčové zákazníky.

Stavba vozidla Tatra Phoenix z předaných dílů bude ročníkový projekt trvající od září 2018. Po sestavení vozidla studenty na pracovišti Krajské správy a údržby silnic Vysočina (KSÚSV) dojde k jeho přepravě do Kopřivnice, kde projde diagnostickým procesem i zkušebními jízdami na polygonu. I této části projektu se budou studenti z Vysočiny pod vedením tatrováckých mistrů účastnit.

První dodávka dílů pro stavbu vozidla Tatra Phoenix zahrnovala komponenty podvozku s centrální nosnou rourou, motor s převodovkou a kabinu. Zbytek dílů potřebných pro sestavení nákladního vozu kopřivnické značky bude dopraven v dalších dvou závozech během letních prázdnin.

V září před vlastním zahájením stavění nákladního vozu proběhne proškolení žáků a mistrů odborného výcviku přímo v automobilce v Kopřivnici. Oficiální zahájení projektu a představení všech spolupracujících subjektů proběhne na Dni komunální techniky 14. září 2018 v prostorách Krajské správy a údržby silnic v Jihlavě.

Témata
Avatar - vabis
20. 7. 2018 09:28
:-)
To by me taky bavilo. Proceduru by mel absolvovat kazdy ridic, nejen student prumyslove skoly. Pak by na silnicich byli ridici a ne premoudreli uzivatele.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud