Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Subaru XV Concept: Krůček od série

Michal Fokt Michal Fokt 2. 3. 2016 • 12:19
13
2
Zobrazit náhledy (13)
Subaru XV Subaru XV Subaru XV Subaru XV Subaru XV Subaru XV Subaru XV Subaru XV
Studie XV Concept naznačuje, jak bude vypadat druhá generace kompaktního japonského crossoveru, odvozeného od příští Imprezy.

Subaru se chystá v nižší střední třídě k ofenzivě, na lavičce se rozcvičuje nová generace modelu Impreza a její deriváty. Budoucí podobu sériové verze naznačil vloni koncept sedanu, http://www.auto.cz/subaru-impreza-sedan-concept-uz-nesahat-90575 a nyní tu máme studii modelu XV. Ačkoli je tento crossover prezentován jako samostatný model, vychází z řady Impreza a de facto nám tedy ukazuje nejen vzhled XV samotného, ale také pětidveřové Imprezy, z níž vychází.

Navíc nelze přehlédnout, že si je koncept sedanu i crossoveru velmi podobný a tak lze očekávat, že toho pro sérii u Subaru moc měnit nebudou – a to je jedině dobře, Impreza totiž snad vůbec poprvé vypadá opravdu k světu. Poděkujte stylistické filozofii Dynamic X Solid. Studie nám nejspíš odhalují konečnou podobu boků s jejich výraznámi prolisy, finální verzi tvaru bočního prosklení i kapoty a řešení blatníků. XV Concept má sice trochu jinou masku, prahy a nárazníky, ale to se dalo vzhledem k odlišnému zaměření vozu předpokládat.

XV nebude žádný drobek, koncept má na délku 4,52 m, na šířku 1,92 m, je 1,57 m vysoký, rozvor pak činí 2,67 m. Obouvá obří 19“ pneumatiky o rozměru 245/50 a chlubí se speciálním lakem Glacier Khaki Silica, jenž by se mohl objevit v nabídce pro produkční XV. O pohonu 4x4 snad vůbec netřeba hovořit.

Subaru ukáže sériovou Imprezu během letoška, je ovšem otázkou, zda stihne i XV. Není ale asi důvod, proč by nemělo.

Související články

Témata
Avatar - ludvajz
2. 3. 2016 16:45
Re: XV
subaru neni koncern neboj .. ale časem počítám že hybridni technologie zasahne i u subaru ..
2. 3. 2016 16:41
XV
Pěkné! Teď ještě ten motor. Doufám, že to nebude nějaký ten půlválec, s vypínatelnou čtvrtkou válce... ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku