Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Suzuki Alto Concept: Blízká budoucnost malého modelu

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 3. 10. 2009 • 21:14
5
1
Japonská automobilka Suzuki na letošním 41. ročníku autosalonu v Tokiu představí Alto Concept, který má představovat pohled na velmi blízkou budoucnost malých automobilu.

Vzhledem ke skutečnosti, že současná sedmá generace Suzuki Alto se představila teprve vloni na autosalonu v Paříži, je neobvyklé, že japonská společnost uvede prakticky po roce koncept, který vypadá jako vůz připravený pro sériovou výrobu.

K Suzuki Alto Concept prozatím nebyly zveřejněny žádné bližší informace. Krátká tisková zpráva pouze uvádí, že tento koncept má být pohledem na blízkou budoucnost malých městských automobilů. Pozornost má upoutat svým designem i provedením interiéru. Nízká hmotnost vozu se má odrazit ve snižování spotřeby paliva.

Současný sériový model Suzuki Alto je vyráběn v Indii a je nabízen na vybraných evropských a asijských trzích. K jeho pohonu slouží tříválcový motor o objemu 1,0 l s výkonem 48 kW.

Doporučujeme
Suzuki Alto: 30 let levných Suzuki

Související články

Témata
Avatar - chetoos
3. 10. 2009 19:50
pekný
jedna moje učitelka jezdí v altu z roku 1986 je to pěkné auto.Nové alto se mi moc nelíbí,ale kdo vím může to být skvelé auto.
Články odjinud