Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Suzuki chce, aby VW odvolal tvrzení o porušení smlouvy

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 24. 9. 2011 • 00:06
28
Japonská firma stupňuje slovní válku, která je důsledkem její snahy o ukončení majetkového propojení s německým partnerem.

Japonská automobilka Suzuki Motor vyzvala německého partnera Volkswagen, aby do konce měsíce veřejně odvolal své tvrzení, že porušila jejich smlouvu. Japonská firma tak stupňuje slovní válku, která je důsledkem její snahy o ukončení majetkového propojení s německým partnerem, píše agentura Reuters.

"Suzuki nikdy dohodu s VW neporušila," uvedl generální ředitel japonské automobilky Osamu Suzuki. VW tvrdí, že Suzuki porušila dohodu rozhodnutím nakupovat naftové motory od italského konkurenta Fiat. Suzuki se domnívá, že toto tvrzení poškozuje její pověst.

Automobilky VW a Suzuki se na spolupráci dohodly koncem roku 2009. Volkswagen v rámci dohody o partnerství koupil v Suzuki podíl 19,9 procenta a Suzuki vlastní ve Volkswagenu podíl 1,5 procenta. Dohoda měla být partnerstvím mezi sobě rovnými a firmy tehdy oznámily, že chtějí spolupracovat při vývoji, výrobě i prodeji s důrazem na hybridní a elektrické vozy. Volkswagen si od spolupráce sliboval posílení pozice na indickém trhu a Suzuki doufala, že získá napojení na hybridní a naftové technologie, jejichž vývoj si sama nemohla dovolit.

Od uzavření dohody však firmy neuskutečnily žádný společný projekt a jejich vztahy spíše chladly. Suzuki letos svého německého partnera obvinila, že podkopává její nezávislost. "Toto partnerství nám nepřineslo užitek, který jsme předpokládali," uvedl Osamu Suzuki. Japonská automobilka již navrhla, že své akcie od Volkswagenu odkoupí zpět za tržní cenu. Volkswagen však svůj podíl v Suzuki odmítá prodat.

Související články

Témata
Avatar - Ham.
25. 9. 2011 23:33
Re: VW
No ale ty jsi začala...
Avatar - Hammunasakra
25. 9. 2011 22:25
Re: VW
Teď už píšete fakt BLBOSTi :no: ;-\ :no: 8-s :no:
Avatar - Ham.
25. 9. 2011 20:43
Re: VW
Ano, na tyto věci jsi ideální typ.
Avatar - Hammunasakra
25. 9. 2011 17:57
Re: VW
ZASE "vedle"! ;-)
FAKT myslíte že já bych dělala "špinavou práci"? :-)
(navíc pro JAKOBÍNa? ;-)
Avatar - woody-alien
25. 9. 2011 14:08
Re: VW
A jak dopadl snad každej ví. ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud