Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Suzuki investuje bez VW: Postaví novou automobilku za 24 miliard Kč

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 21. 9. 2011 • 03:40
3
Firma Maruti Suzuki, jejímž většinovým vlastníkem je japonská automobilka Suzuki Motor, kontroluje polovinu trhu s osobními vozy v Indii.

Největší indický výrobce osobních automobilů Maruti Suzuki investuje téměř 1,3 miliardy dolarů (24 miliard Kč) do výstavby nové továrny. Agentuře Reuters to dnes šéf společnosti R.C. Bhargava.

Firma Maruti Suzuki, jejímž většinovým vlastníkem je japonská automobilka Suzuki Motor, kontroluje polovinu trhu s osobními vozy v Indii. Společnost se ale nyní potýká s rostoucí konkurencí ze strany největší jihokorejské automobilky Hyundai Motor a dalších rivalů.

Indie je třetí největší ekonomikou v Asii. Země je podobně jako sousední Čína atraktivním odbytištěm pro výrobce automobilů, kteří se na těchto rychle rostoucích trzích snaží kompenzovat slabší poptávku ve vyspělých zemích.

Výzkumná společnost J.D. Power and Associates letos předpověděla, že Indie se do roku 2020 dostane mezi tři největší automobilové trhy na světě. Upozornila, že v loňském roce Indie obsadila šesté místo, když předstihla Británii, Francii a Itálii.

Loni se podle J.D. Power v Indii prodalo 2,7 milionu osobních a lehkých užitkových vozů ve srovnání s prodejem pouhých 700.000 vozů v roce 2000. Do roku 2020 by se měl prodej podle prognózy J.D. Power vyšplhat na 11 milionů vozů ročně. Indie by tak měla být třetím největším automobilovým trhem světa po Číně a Spojených státech.

Související články

Témata
22. 9. 2011 20:57
Re: Indové
Ale áno,ešte stále sa vyrába. Dokonca tento rok predstavili aj verziu pick-up [odkaz]
Avatar - euro89
22. 9. 2011 03:02
Re: Indové
Netuším jestli ještě teď, ale ještě před pár lety (2008) se vyráběl. Mě se vždycky líbil Hindustan Contessa. :-)
Avatar - Bristol
22. 9. 2011 00:01
Indové
vyrábí se ještě ty hindustany ambassador(morris oxford)...?? to by mě docela zajímalo...bylo by docela hustý si něco takového dovést do čr... >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud