Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Suzuki Jimny se představuje jako pick-up. Během letoška se dočká elektrifikace

Lukáš Volšický
Diskuze (4)

Nezávislý automobilový grafik představuje koncept Suzuki Jimny s užitkovou karoserií pick-up. Bohužel je pouze virtuálním snem, ne předzvěstí produkčního modelu.

Nejnovější Suzuki Jimny se v Evropě objevilo v roce 2019 a mělo výborně našlápnuto, než pod ním doslova podřízly větev emisní předpisy. Po dlouhé pauze se na starý kontinent sice vrátilo s užitkovou verzí N1, ale japonské značce bohužel unikla největší vlna zájmu a z malého offroadu pro lidi se nakonec stala exkluzivní stylovka. A v dnešních dnech se virtuálně představuje v ještě více pracovní specifikaci.

Ve světě se Suzuki Jimny prodává s tří- a pětidveřovou karoserií, ale jak by vypadalo jako užitkový pick-up? Odpověď na tuto otázku nám ukazuje automobilový grafik Theophilus Chin, který se inspiroval americkým Jeepem Gladiator a charakteristické rysy pick-upů propůjčil nejnovějšímu Jimny. A nás mrzí, že se nikdy nebude vyrábět.

Virtuální rendery vycházejí z pětidveřového modelu a původní vůz prodlužují o nákladovou korbu. Tvůrce nového konceptu Suzuki Jimny sám přiznává, že design zádě vychází z Gladiatoru a inspiruje se nárazníkem s integrovanými schůdky i umístěním zadních světel. Zbytek karoserie zůstává beze změn, přičemž zadní dveře byly upraveny tak, aby nezasahovaly do blatníků kol.

Video se připravuje ...

Suzuki Jimny se v Evropě aktuálně prodává v užitkové verzi N1 s atmosférickou patnáctistovkou pod kapotou. Standardem modelu je pohon všech kol AllGrip Pro a redukční převodovkou. Během letošního roku by se model měl dočkat modernizace, s níž bude disponovat mild-hybridní i plně elektrickou jednotkou. Elektrifikace by se měla objevit i u nás v Evropě.

Lukáš Volšický
Diskuze (4)

Doporučujeme

9. 4. 2024 00:01
Hodně pitomej clickbait...
Že se nestydíte, už jste horší než někde v Blesku. Člověk na to klikne a ono je to dílo nějakého puberťáka ve photoshopu. Slušná bulvární stoka.
8. 4. 2024 17:31
5 dveří
Úplně by stačilo kdyby se k nám dovážela 5ti dvéřová verze a 3 dveřová nebyla jen N1. 5ti dvéřovou bych si hned koupil.