Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Suzuki popřela zprávu z médií, že chce ukončit partnerství s VW

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 8. 8. 2011 • 23:29
33
10
Zobrazit náhledy (33)
Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift
Mluvčí Suzuki prohlásil, že firma nemá v plánu ukončit partnerství s Volkswagenem.

Suzuki Motor Corp. nemá v plánu ukončit partnerství s německou automobilkou Volkswagen.

Japonský výrobce automobilů tak popřel zprávu z německých médií, podle které se mají cesty obou firem rozdělit kvůli nejednotným názorům na vedení.

Zprávu přinesl německý list Platow, neuvedl však, kde k informaci přišel.

Mluvčí Suzuki prohlásil, že firma nemá v plánu ukončit partnerství s Volkswagenem a zprávu listu Platow popřel. Mluvčí Volkswagenu zprávu odmítl komentovat, odkázal pouze na prohlášení zveřejněné spolu s výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí, kdy automobilka uvedla, že firmy znovu zkoumají dohodu o spolupráci.

Automobilky Suzuki a Volkswagen podepsaly dohodu o rovnocenném partnerství v roce 2009. Vztahy mezi oběma společnostmi však minulý měsíc začaly vykazovat známky ochlazení, když Suzuki německého partnera obvinila, že podkopává její nezávislost. Volkswagen na to reagoval prohlášením, že nehodlá zasahovat do nezávislosti Suzuki, napsala agentura Reuters.

Volkswagen koncem roku 2009 získal v Suzuki Motor téměř pětinový podíl. Od té doby se v médiích objevila řada zpráv, které naznačovaly, že Volkswagen chce dostat Suzuki pod svou kontrolu.

Související články

Témata
9. 8. 2011 20:53
Re: Chladnou hlavu
Jen jsem vyjádřil obavu, aby ho nevskřísili haha >:D
Avatar - white label
9. 8. 2011 14:40
Re: To tady bylo radosti...
To je normální, čím bulvárnější článek, tím zásadnější reakce na něj se dočteš... Pokud se někomu informace hodí do krámu, tak se nezdržuje "detaily" o tom, jestli je to vůbec pravda... ;-)
9. 8. 2011 14:03
To tady bylo radosti...
, to bylo jásotu, když se objevila (jak se ukazuje asi poněkud letní kachna), zejména fiat gruppo se radoval jako malí kluci, jak ten zlej VW zase pohořel. No, někdy se vyplatí počkat, ono se ukáže, jak to je ve skutečnosti.

Jinak Suzuki mám rád a přeju mu, aby si zachovalo vlastní tvář, nakonec jeho portfolio i cenové zařazení si s žádným VW do zelí rozhodně nelezou. A mimochodem, od koho mají stávající diesely? Nejsou náhodou od Fiatu? proč tedy tolik stojí o ty od VW, když mohou mít nejlepší motory na planetě......
9. 8. 2011 09:16
Re: Chladnou hlavu
to nevadi, Ada by vzkriesil vyrobu vsetkych tdi pd >:-[]
Avatar - WinDiesel
9. 8. 2011 08:22
Re: Chladnou hlavu
Probuď se, 1,4 TDI se již 2 roky nevyrábí.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud