Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Suzuki UT-1 Concept mělo tři karoserie v jedné. Do výroby se však nedostalo!

Tomáš Dusil Tomáš Dusil 30. 12. 2018 • 19:58
10
Zobrazit náhledy (10)
Suzuki UT-1 Concept Suzuki UT-1 Concept Suzuki UT-1 Concept Suzuki UT-1 Concept Suzuki UT-1 Concept
V roce 1995 předvedlo Suzuki studii malého automobilu UT-1 s měnitelnou karoserií. V jednom autě se tak ukrýval valník případně malá dodávka. Ale to nebylo vše.

Dnes si na koncept Suzuki UT-1 asi sotva někdo vzpomene. Autíčko s vysokou přídí a maskou chladiče tvaru obdélníka s dvojicí svítilen nad sebou příliš krásy nepobralo. O to ale v tomto případě nešlo. Označení vozu UT znamenalo „Utility Transport“, čili víceúčelová přeprava.

Bez ohledu na konverzi karoserie bylo UT-1 stejné a to až po sloupek B karoserie. Od něj dále byla karoserie variabilní a hlavně snadno přeměnitelná.

Kromě valníku, kdy se v zadní části vozidla nacházela klasická korba, mohla být tato část karoserie zakryta nástavbou s výklopnou zadní stěnou, tedy stejně jako u dodávky či přesněji u pick-upu s krytem nákladového prostoru v kombinaci s karoserií kombi. Poslední varianta počítala s plochou, na níž spočívala, řečeno terminologií tahačů točna pro připojení návěsu. Suzuki v případě UT-1 předvedlo také přípojné vozidlo, které sice vypadalo jako klasický přívěs za osobní auto, ale místo „za kouli“ se připojovalo za „točnu“ hned za kabinu.

Ta byla pouze dvoumístná čalouněná textilem v tyrkysovém odstínu s plochými sedadly a palubní deskou trochu připomínající pozdější sériový model Ignis. Čtyřramenný volant doplňovala řadicí páka trčící z palubní desky. Přístrojový štít tvořily samostatné kruhové ukazatele, doplněné o kontrolky.

Podrobnosti o pohonné jednotce k dispozici nejsou. Snad jen to, že mohla spalovat jak benzin tak také zemní plyn (CNG). I přes zajímavý nápad se auto do sériové výroby nedostalo.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku