Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Svérázný retro tuning na prodej. Nechcete Kadett GSi s body kitem od Koenig Specials?

Jan Zajíc Jan Zajíc 26. 5. 2022 • 22:49
24
Zobrazit náhledy (24)
Opel Kadett GSi Opel Kadett GSi Opel Kadett GSi Opel Kadett GSi Opel Kadett GSi Opel Kadett GSi Opel Kadett GSi Opel Kadett GSi Opel Kadett GSi Opel Kadett GSi Opel Kadett GSi Opel Kadett GSi Opel Kadett GSi Opel Kadett GSi Opel Kadett GSi Opel Kadett GSi Opel Kadett GSi Opel Kadett GSi Opel Kadett GSi

Jestli se vám líbí upravená auta z přelomu 80. a 90. let, tento Opel Kadett GSi by vás mohl snad až nadchnout.

Jde totiž o třídveřový hatchback s dvoulitrovým motorem z roku 1987, který v roce 1990 dostal výrazný body kit od renomovaného německého úpravce Koenig Specials.

Doplňky karoserie se přitom opravdu nedrží zkrátka: je tu nový přední nárazník, jiná přední kapota, svalnaté blatníky či zadní spoiler. Nejvíce pozornosti ovšem body kit přitahuje na bocích, karoserie totiž byla podstatně rozšířena a dostala také tehdy populární žábry ve stylu Ferrari Testarossa. Tyto změny si pak vyžádaly i instalaci nových zadních světel.

Nás na první pohled zaujaly pneumatiky, ty jsou totiž na hot-hatch nezvykle masivní. Podle dokladů přední podběhy vyplňují gumy o rozměru 285/40 R15, vzadu je obutí o neskutečném rozměru 345/35 R15!

O pohon se stará atmosféricky plněný zážehový dvoulitr, který by měl aktuálně poskytovat výkon okolo 165 koní. Spojený je s manuální převodovkou. V kabině pak najdeme digitální přístrojový panel, sportovní sedadla (která vypadají jako novější), sportovní volant a nějaké doplňky od firmy Sparco.

Video se připravuje ...

Upravený Kadett GSi je aktuálně na prodej ve Španělsku, k mání je prostřednictvím internetové aukce. Podle inzerátu má vůz za sebou asi 177 tisíc kilometrů. A zajímavé také je, že původní majitel auto prodal, ale po několika letech ho koupil zpět, údajně v roce 2017. 

Opel pak dostal nový lak, nové pneumatiky a nutný servis. Přesto prý nyní nejezdí, neboť vlastník má problémy se zády a upravený Kadett nenabízí zrovna pohodlné svezení...

Související články

Témata
Články odjinud