Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tajemná Škoda Superb na Grossglockneru. Je to prototyp nové generace?

David Bureš David Bureš 27. 9. 2021 • 04:31
51
8
Zobrazit náhledy (51)
Škoda Superb Combi Škoda Superb Combi Škoda Superb Combi Škoda Superb Combi Škoda Superb Combi Škoda Superb Combi Škoda Superb Combi Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV

Škoda připravuje pro rok 2023 novou generaci modelu Superb. Když se tak na rakouském Grossglockneru objeví Superb Combi se zamaskovanou karoserií, vyvolává to mnohé otázky.

Střední třída sice nedosahuje takových prodejních čísel jako kdysi, přesto se jí Škoda zatím nehodlá vzdát. V Mladé Boleslavi se tak čile pracuje na nové generaci modelu Superb, ba co víc, mladoboleslavská automobilka má na starosti rovněž vývoj nového Volkswagenu Passat postaveného na stejném technickém základu. Postupující vývoj naznačují i fotografie maskového Superbu v rakouských Alpách.

Náš čtenář Marek totiž při svém nedávném výletu na Grossglockner potkal v rakouských Alpách maskovaný exemplář Superb Combi, který okamžitě vyvolává otázku, co to vlastně je?

Prototyp totiž využívá karoserii stávajícího Superbu, nové prvky na přídi ale naznačují, že jde spíše o testovací mulu nové generace než o prototyp případného faceliftu stávajícího provedení. Bývá totiž zvykem, že během vývoje se pomocí takových mul se základem ve stávající generaci zkoušejí prvky nových automobilů. Navíc nový Superb má dorazit v roce 2023, a tak na případný další facelift dnešní generace už není moc časový prostor.

Nápis Bremsprobe na zádi konkrétně dokazuje, že tenhle Superb v Rakousku testuje brzdy, ostatně silnice na Grossglockneru se pro takové jízdní zkoušky používá často.

Marek pak přiznává, že v útrobách automobilu byl slyšet spalovací motor. I to je důkaz, že pro příští Superb se nadále počítá se spalovacími jednotkami, byť ve většině případů elektrifikovanými. Vedle plug-in hybridu se počítá s mildhybridy. Pokud to pak emisní normy umožní, základní verze by měly zůstat konvenční, bez pomoci elektromotoru.

Co se pak týče plug-in hybridu, v ústředí koncernu VW Group se počítá s novou generací tohoto ústrojí. Stávající čtrnáctistovku nahradí 1.5 TSI, kapacita použitého akumulátoru se zvýší, pro vyšší dojezd v čistě elektrickém režimu. S tím má souviset i rychlejší nabíjení, díky vyššímu nabíjecímu výkonu.

Škoda Superb čtvrté generace je připravována pro rok 2023. Většina detailů je zatím v rovině spekulací, hovoří se třeba o tom, že v západní Evropě by se mohl prodávat jen kombík, zatímco liftback by byl primárně cílený pro východní Evropu. Jistotou je každopádně to, že výroba nového Superbu se z Kvasin přesune do Bratislavy. Stylistický návrh pak zpracovává tým aktuálního šéfdesignéra značky Olivera Stefaniho.

Doporučujeme

Témata
29. 9. 2021 19:23
Není to facelift
Nový Superb nebude facelift ale zcela nová konstrukce vycházející z nové generace Passatu. České nápady českých konstruktérů pod taktovkou Němců, bohužel, již skončily a to nadobro.
Tolik zpráva přímo z koncernu, který toto tvrdí již přes rok v souvislosti s plánovanou výrobou tohoto modelu v Bratislavě. Tzv. rize "český" Superb, na který jsme byli tolik hrdí, skončí svoji pouť v českých Kvasinách. Hrdi jsme byli především na to, že Němci předpokládali neúspěch českého vstupu do luxusnější kategorie vozů a hle, auto je prvotřídní a žádané. A musím to napsat: spadla jim brada. :-)
28. 9. 2021 20:50
Ale nejpravdepodobneji to znamena
ze "novy" Superb bude vicemene faceliftem toho stavajiciho, jen mu pribude baterka.

A to je vse.

;-)
Avatar - JacquesClouseau
27. 9. 2021 14:56
Re: Škoda BuziQ.
Ty bys mohl normálně vystupovat na stojáka…. hlavní číslo by bylo smát se svým “vtipům”.
Avatar - WinDiesel
27. 9. 2021 14:46
Škoda BuziQ.
... je na cestě k Vám !!!
Avatar - Midlosek
27. 9. 2021 11:22
Tak prototyp asi ne.
Spíš to bude jen mula, na které se testují některé komponenty a řešení v podmínkách běžného provozu.