Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tajemné dealerství vystavuje desítky klasik, které se už roky nepohnuly z místa

Ondřej Mára Ondřej Mára 14. 3. 2021 • 17:40
24
10
Zobrazit náhledy (24)
Dealerství vystavuje desítky klasik, které se už roky nepohnuly z místa Dealerství vystavuje desítky klasik, které se už roky nepohnuly z místa Dealerství vystavuje desítky klasik, které se už roky nepohnuly z místa Dealerství vystavuje desítky klasik, které se už roky nepohnuly z místa Dealerství vystavuje desítky klasik, které se už roky nepohnuly z místa Dealerství vystavuje desítky klasik, které se už roky nepohnuly z místa Dealerství vystavuje desítky klasik, které se už roky nepohnuly z místa Dealerství vystavuje desítky klasik, které se už roky nepohnuly z místa Dealerství vystavuje desítky klasik, které se už roky nepohnuly z místa Dealerství vystavuje desítky klasik, které se už roky nepohnuly z místa Dealerství vystavuje desítky klasik, které se už roky nepohnuly z místa Dealerství vystavuje desítky klasik, které se už roky nepohnuly z místa Dealerství vystavuje desítky klasik, které se už roky nepohnuly z místa Dealerství vystavuje desítky klasik, které se už roky nepohnuly z místa Dealerství vystavuje desítky klasik, které se už roky nepohnuly z místa Dealerství vystavuje desítky klasik, které se už roky nepohnuly z místa Dealerství vystavuje desítky klasik, které se už roky nepohnuly z místa Dealerství vystavuje desítky klasik, které se už roky nepohnuly z místa Dealerství vystavuje desítky klasik, které se už roky nepohnuly z místa

Na parkovišti před podivným dealerstvím v americkém Ohiu stojí desítky devadesátkových klasik z Evropy, Japonska i USA, které zde pomalu chátrají a mění se ve vraky.

Devadesátá léta bývají mnohými milovníky klasických automobilů považována za vrchol automobilového průmyslu. Auta měla krásné tvary, silné motory a nabízela dnes již vzácné požitky za volantem. Sehnat ale dnes vůz z tohoto období, na kterém by se nevyřádil kutil nebo nadšený úpravce, se však stává stále náročnější a především dražší.

Na parkovišti záhadného dealerství Continental Sports Cars ve městě Cuyahoga Falls, ležícím v americkém Ohiu, však stojí desítky nejen evropských a japonských klasik, které zde zřejmě zůstaly ponechány svému osudu. Většinou se přitom jedná o parádní kousky značek BMW, Honda, Lexus, Mercedes-Benz, Jaguar, Audi, Ford nebo Jeep. A s poměrně nízkým nájezdem.

Jak upozornil Kevin Williams z CarBibles, celá řada automobilů stojí bez pohnutí na svém místě již řadu let. Ostatně on sám vídal některé kousky na parkoviště již v roce 2014, než se ze svého rodného města odstěhoval. Když se však před pár týdny na parkoviště vrátil, vše bylo při starém. Auta za tu dobu pouze chátrala.

U většiny aut jsou vidět poloprázdné pneumatiky a vybledlé laky, u některých se však objevila i výrazná koroze, místy selhaly podvozky, na některých karoseriích se objevil mech a některé interiéry už bohužel zdobí i plíseň. Nájezdy celé řady vozidel se přitom pohybují pouze okolo 40 – 70 tisíc mil, tedy nějakých 65 až 113 tisíc kilometrů. To je dnes u devadesátkových klasik dost málo.

Pátrání po VIN kódech pak ukázalo, že některé vozy byly pořízeny v rámci aukce již okolo roku 2002 a zřejmě od té doby stojí na nekrytém parkovišti napospas svému osudu. Kromě rozsáhlého parkoviště má však tajemné dealerství i showroom, kde pod vrstvou prachu stojí další nádherné skvosty na čtyřech kolech, většinou se přitom jedná o kousky s plátěnou stahovací střechou.

Konkrétně můžeme jmenovat například o Jaguar E-Type, Mercedes 190 SL, BMW generace e30, různá Porsche 911, Saab nebo Ferrari Mondial. Zajímavostí jsou také hard-topy pro starší kabriolety, vyskládané na podlaze a překryté průhlednou plachtou. Auta uvnitř jinak zpustlého dealerství ale naštěstí vypadají podstatně lépe, než ta stojící venku.

Zajímavostí přitom je, že podle Google by mělo být dealerství stále v provozu, ačkoliv jediné otvírací hodiny mají být v sobotu od 12:00 do 14:00. Na první pohled však vypadá jako dealerství duchů, jakkoliv udržovaná příjezdová cesta a orosená skla dealerství naznačují, že se v showroomu zřejmě občas topí a areál bývá udržován.

Pozadí chodu tohoto podivného dealerství se však zatím nikomu nepodařilo odhalit. Nikdo tak vlastně neví, proč auta už roky stojí na svém místě a chátrají. Některá z nich se nejspíš ani nevyplatí zachraňovat, je však celkem jisté, že o celou řadu z nich by se jistě přihlásili ochotní zájemci, kteří by jim dopřáli náležitou péči a renovaci.

Související články

Témata
Avatar - Stejsn
15. 3. 2021 09:54
Jak jsou tam tak pěkně seřazený v řadách,
napadá mě jediná věc: MONSTER TRUCK SHOW!!! :D
14. 3. 2021 17:48
Kdyby kočka žil...
Vsechno by to vykoupil, jenže v cocainu život utopil... :-[]
Avatar - lyon667
14. 3. 2021 15:49
Re: soudce
U relativně mladých a nijak zvlášť unikátních aut to neplatí. Musela by to být buď zajímavá specifikace, anebo stáří alespoň 50+, čehož se ale v daných podmínkách dočkají nanejvýš jen jako hromádka rzi.
14. 3. 2021 13:07
od pohledu
z fotek ma smysl investovat tak do 4 aut, zbytek jsou masovky s dnes temer "nulovou" hodnotou
14. 3. 2021 11:20
soudce
Nakoupili a cekaji? Jak dlouho myslis ze auto ktery nejezdi pravidelně, vydrzi? Hlavne se nepoustej do podobnejch akci

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku