Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Také ruský GAZ bude mít elektromobil! Díky české firmě

David Bureš
Diskuze (0)
Elektrický GAZ bude postaven na základech dodávky Next. Ta alternativní pohon nabízí už dnes, prostřednictvím verze na LPG.

Elektrifikace je dnešní automobilový trend, kterému se už v blízké době nevyhne snad žádný výrobce. S elektrifikací koketují už také v Rusku, nová prezidentská limuzína Aurus Senat je hybridem, elektromobil chystá i výrobce zbraní Kalašnikov. Nyní na tento trend nastupuje také automobilka GAZ, a to díky svému českému zastoupení!

Společnost GAZ Česká Republika s.r.o. se totiž rozhodla zareagovat na poptávku po užitkových elektromobilech ve střední a západní Evropě, kterou zatím tradiční výrobci nejsou schopni pokrýt, a nechala zadat stavbu takového automobilu. Firma by se tímto krokem ráda stala průkopníkem a inovátorem v oblasti elektrifikace vozidel třídy N1 (N1G).

Postavení elektrického GAZu dostala na starosti německá firma EFA-S (ElektroFahrzeuge Schwaben), zabývající se přestavbou aut na elektrický pohon. Ta již v minulosti postavila elektrický Renault Master, Mercedes-Benz Vito nebo Volkswagen T5.

Elektřinou poháněný GAZ bude postaven na základech dodávky Next. Exemplář k přestavbě byl společností GAZ Česká Republika s.r.o. předán EFA-S loni v prosinci. Kdy bude automobil hotový, zatím není v tuto chvíli jasné.

Video se připravuje ...

GAZ Gazelle Next je užitkový vůz s rámovou konstrukcí, který je dostupný v několika provedeních, minibus a van doplňují i pick-up nebo autobus.

Stejně tak zatím nevíme, kdy bude možné GAZ Next s elektrickým pohonem objednávat. Podle zástupců tuzemského zastoupení značky si však na něj ještě nějakou dobu počkáme. GAZ však nabízí alternativní pohon už dnes, k dispozici je totiž i GAZ Next spalující LPG, jakožto alternativa k benzinovým a naftovým verzím, s motory EvoTech, respektive Cummins. Takové pohonné ústrojí je přitom montováno přímo automobilkou GAZ v její továrně v Nižném Novgorodu. Loni byl pak model Gazelle Next představen i ve variantě na CNG.

David Bureš
Diskuze (0)

Doporučujeme