Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Takhle vypadá první hotová Tesla Model S kombi. Co na ní říkáte?

David Bureš David Bureš 18. 12. 2017 • 20:13
9
31
Zobrazit náhledy (9)
Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S
V souvislosti s Teslou se teď mluví hlavně o Modelu 3 a Semi Trucku. V Anglii ale vzniká jiné, hodně zajímavé dílo.

Kombíky jsou hlavně evropská záležitost, i proto americká automobilka Tesla žádný takový vůz zatím nepředstavila. Podle britské společnosti Qwest je to však škoda, a tak se rozhodla elektrickou Teslu postavit vlastními silami. Nyní je vůz na základech Tesly Model S hotov a Qwest se jím chlubí na prvních videích z dílny. Tak jak se vám líbí?

Na twitterovém účtu společnosti zveřejněná videa ukazují to nejdůležitější, tedy podobu zadních partií upravené Tesly. Liší se hlavně horní část zádi s protaženou střechou, koncová světla si uchovala stejný tvar jako ve výchozím Modelu S. Zachován je i chromovaný vodorovný pás nad poznávací značkou, samotné víko už je ale samozřejmě jiné.

video

Detailní pohled do útrob zatím Qwest zatím nezveřejnil, můžeme tak jen odhadovat, jaký je objem zavazadelníku a zda vůz disponuje nějakými praktickými vychytávkami, třeba na upevnění bagáže.

Práce na Tesle Model S kombi odstartovaly v lednu 2016. Byly reakcí na kamarádskou návštěvu v baru, při níž si jeden ze společnosti postěžoval na nepraktičnost zakoupené Tesly Model S. Vadilo mu, že kvůli tvaru střechy nemůže uvnitř převážet své psy. Slovo dalo slovo a práce na elektrickém kombíku začaly.

video

Těch se přitom zúčastnili zkušení inženýři. Jeden z členů týmu, Dorian Hindmarsh, pracuje ve světě automobilu a automobilových závodů už takřka 20 let, zatímco další, Jim Router, má mimo jiné zkušenosti z Le Mans.

Nová zadní část vozu byla vyrobena z karbonových vláken, a to kvůli kombinaci vysoké pevnosti a nízké hmotnosti. S hliníkovou karoserií auta je pak spojena pomocí speciálních tmelů. Zhotovena může být buď v barvě karoserie, nebo v kontrastním odstínu, s viditelnými uhlíkovými vlákny okolo víka kufru. Zajímavostí pak je fakt, že s projektem byla už v počátku seznámena i sama automobilka Tesla, která si vyžádala blíže nespecifikované úpravy.

Qwest přitom není jedinou společností pracující na Tesle s karoserií kombi. Na takovém autě pracuje i Niels van Roij, který chce „svůj“ kombík vyrábět u holandské firmy RemetzCar. V plánu má postavit 20 exemplářů tohoto „shooting braku.“

Související články

Témata
20. 12. 2017 09:09
Re: Realita? Fyziku neohneš!
nemaj, v Brne svitej petrolejem, topej uhlim a drevem a vrcholem moderna je biograf s rucni promitackou a osvitem svickou :-!
19. 12. 2017 11:30
Re: Realita? Fyziku neohneš!
P100D, jel jsem to zrovna dva tydny zpet. Nabijeli jsme v Cestlicich.
19. 12. 2017 10:03
Re: Realita? Fyziku neohneš!
Jakej model?
Já jsem s P85+ z Libně do Karoliny nedojel.
19. 12. 2017 08:39
Re: Realita? Fyziku neohneš!
A v Brně nemají elektriku?
Avatar - white label
19. 12. 2017 00:28
Re: KATASTROFA...
Asi myslíš liftback...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud