Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tatra Phoenix 4x4 pro údržbu silnic Olomouckého a Zlínského kraje

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 19. 12. 2019 • 21:14
3
1

Společnost Truck Trade pomáhá zajišťovat údržbu komunikací ve svém regionu a dodala silničářům Olomouckého a Zlínského kraje dva nové vozy.  

Společnost Truck Trade, autorizovaný dealer vozidel Tatra Phoenix, před začátkem zimní sezóny 2019/2020, předala silničářům dva nákladní automobily s konfigurací podvozku 4x4.

Tato vozidla fungují jako univerzální nosiče nástaveb, čili v zimním období jako sypače s nástavbou dle přání zákazníka a taktéž i jako nosiče pluhu a jiného nářadí. V ostatní sezonu budou využívána jako běžný třístranný sklápěč.

Vozidla Tatra Phoenix 4x4 pro silničáře Olomouckého a Zlínského kraje jsou vybavena přeplňovanými vznětovými šestiválci Paccar MX-11 o objemu 10,8 l v provedení s nejvyšším výkonem 330 kW a točivým momentem 2300 N.m. Tyto hodnoty jsou přenášeny na kola přední i zadní nápravy prostřednictvím automatizované šestnáctistupňové převodovky TraXon.

Silničáři preferují vozidla značky Tatra především pro jejich výhody páteřového podvozku s vysokou průchodností i v náročném provozu zimní údržby. Celý podvozek je navíc standardně odpružen vzduchovými vaky, což zvyšuje mimo jiné i kvalitu pohodlí pro řidiče. Kabina navíc splňuje nejvyšší požadavky současné doby na pracovní podmínky řidiče a je tak vybavena např. nejen klimatizací, ale i nezávislým topením, a vyhřívaným sedadlem řidiče. Kabina je i v třímístném provedení.

Celé vozidlo je pak dle požadavku zákazníka vybaveno sledovacím a monitorovacím zřízením přes GPS, které poskytuje on-line řídícímu dispečinku veškeré potřebné údaje o činnosti vozidla i nástavby včetně polohy, což mu v podmínkách zimní údržby značně usnadňuje koordinaci práce vozidel.

Zdroj: Tatra Trucks a.s.

Doporučujeme

Témata
20. 12. 2019 19:24
Údržba
Místo ukazování toho co kde kdo dostane za auta by bylo dobré spíše vědět, až začne sněžit, kde se chlapi vtěchto náklaďácích budou nacházet, protože když je nejvíce potřebujeme tak jsou v čudu ! Jestli jezdí Tatrou či Manem je mi fakt úplně jedno.