Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tatra vystavuje s partnerskými firmami na veletrhu MSPO v Polsku

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 3. 9. 2019 • 16:11
5

Společnost Tatra Trucks se spolu s firmami holdingu Czechoslovak Group představuje návštěvníkům prestižního obranného veletrhu MSPO v polských Kielcích.

 

Společnost Tatra Trucks spolu s firmami holdingu Czechoslovak Group se ve dnech 3. až 6. září účastní mezinárodního veletrhu vojenské techniky MSPO 2019 (Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego), patřícího k největším v Evropě.

Na 26. ročníku MSPO v Kielcích, nad kterým převzal patronát prezident Polské republiky Andrzej Duda, svou produkci představují společnosti Excalibur Army, CS Soft a MSM Group společně s automobilkou Tatra Trucks.

Prvně jmenovaný podnik v Polsku představuje svou letošní novinku v podobě vozidla Patriot II, jehož světová premiéra se odehrála na veletrhu IDET 2019. Šternberská společnost na veletrhu vystavuje i řadu komponentů a náhradních dílů pro vojenskou techniku, bojová vozidla i tanky. K vidění je rovněž nově navržená pancéřovaná kabina pro modernizaci samohybných houfnic DANA, jimiž kromě české armády disponuje i armáda polská.

Tatra Trucks představuje podvozkovou platformu modelové řady Force v provedení 4x4. Ta už našla uplatnění v řadě ozbrojených sil po celém světě včetně Armády České republiky a má potenciál prosadit se i při modernizaci vozového parku polské armády. Není bez zajímavosti, že právě na této platformě jsou postavena i vozidla Patriot I a Patriot II.

V expozici kopřivnické automobilky zaujme i speciální vojenský přívěs využívající unikátní tatrováckou koncepci podvozku s centrální nosnou rourou a výkyvnými nezávisle zavěšenými polonápravami.

Společnost CS Soft prezentuje systém řízení a kontroly leteckého provozu ALS 3.0 nebo ATC simulátor, který přesně kopíruje pracoviště řídícího letového provozu a vedle něj představuje řadu dalších softwarových produktů.

Slovenská větev Czechoslovak Group reprezentovaná holdingem MSM Group včetně podniku ZVS je zaměřena především na strojírenský průmysl a zbrojní výrobu. Na veletrhu MSPO společnosti skupiny prezentují různé druhy munice do pěchotních zbraní i pro dělostřelecké systémy a tanky, včetně výsledků současné spolupráce s německými partnery.

Mezinárodní veletrh obranného průmyslu MSPO je nejvýznamnější akcí svého druhu ve střední Evropě. Minulý rok se v Kielcích prezentovalo 625 vystavovatelů z 31 zemí a nechyběly ani firmy holdingu Czechoslovak Group.

Zdroj: Tatra Trucks a.s.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud