Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tento nádherný restomod Porsche 928 se bude vyrábět! Singer to ale není

Filip Melich Filip Melich 11. 6. 2022 • 17:25
21
Zobrazit náhledy (21)
Nardone Porsche 928 Nardone Porsche 928 Nardone Porsche 928 Nardone Porsche 928 Nardone Porsche 928 Nardone Porsche 928 Nardone Porsche 928 Nardone Porsche 928 Nardone Porsche 928 Nardone Porsche 928 Nardone Porsche 928 Nardone Porsche 928 Nardone Porsche 928 Nardone Porsche 928 Nardone Porsche 928 Nardone Porsche 928

Popularita restomodů neustále roste. Dalším vozem, který tuto omlazovací kůru podstoupil, je Porsche 928. Kalifornská společnost Singer za ním však nestojí – pochází z Francie.

Vůz na fotkách není pouhým cvičením šikovného grafika. Jde o skutečný restomod vycházející z Porsche 928. Porsche restomodů, respektive Porsche 911 restomodů, už vznikla celá řada. Tak nějak jsme si zvykli na to, že ty zdaleka nejpovedenější (a nejdražší) staví kalifornský Singer Vehicle Design. Proto by si člověk mohl na první pohled myslet, že tato společnost stojí i za vozem na fotkách. Není tomu tak.

Restomod Porsche 928 je dílem francouzského start-upu Nardone Automotive, jehož zakladatelem je Thierry Nardone. Nardone si na pomoc přizval studio BorromeodeSilva a společnost Podium Advanced Technologies, které rovněž stojí za povedenou Deltou Futurista od italské firmy Automobili Amos.

Upravená karoserie s rozšířenými blatníky spoléhá především na kompozitní materiály s převahou karbonových vláken. Nově navržené jsou také přední i zadní světlomety, přičemž ty zadní nápadně připomínají model 911. Kola se svým designem inspirovala 16palcovými disky původní 928, jen je jejich průměr zvětšen na 18 palců. Obuta jsou do pneumatik Michelin Pilot Sport 5.

Přepracované jsou obě nápravy, posíleny byly brzdy a nové je aktivní zavěšení kol i adaptivní elektrický posilovač řízení. Pod přední kapotou zůstal vidlicový osmiválec, avšak společnost Nardone zatím neupřesnila jeho objem. Tisková zpráva hovoří pouze o tom, že cílem vývoje je dosažení výkonu zhruba 400 koní, nebo téměř 300 kW, chcete-li. Motor bude svůj výkon posílat skrze šestistupňovou manuální převodovku a samosvorný diferenciál ke kolům zadní nápravy.

Modernizace se dočkal rovněž interiér, kde bylo bohatě využito Alcantary a kůže Foglizzo. Infotainment je zajištěn jednotkou z řady systémů Porsche Classic Communication Management (PCCM). Dokonce je podporován CarPlay od Apple a nechybí ani kvalitní audiosystém. Opomenout nemůžeme ani kompletně přepracovanou palubní i přístrojovou desku.

Minimálně na fotografiích působí auto jako celek velmi povedeně. Skvěle ladí retro prvky s moderními, a to jak vně, tak v interiéru. Nardone Automotive aktuálně své Porsche 928 vystavuje na akci Milan Design Week, která končí tuto neděli (12. června). Následně bude auto koncem měsíce představeno na Festivalu rychlosti v Goodwoodu. Dodávky prvním zákazníkům jsou naplánovány na rok 2024.

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata