Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Singer 911 Big Sur je další nádherný restomod z Kalifornie

Ondřej Mára Ondřej Mára 26. 5. 2022 • 23:16
6
Zobrazit náhledy (6)
Singer 911 Big Sur

Věhlasný úpravce tradičních vozů Porsche se pochlubil novým kouskem, který opět vypadá naprosto fantasticky.

Kalifornská společnost Singer Vehicle Design, věhlasný renovátor a úpravce klasických vozů Porsche 911, se na sociálních sítích pochlubila dalším modelem. Nový vůz se jmenuje Big Sur a opět předvádí fantastický cit pro eleganci a preciznost, což společnost Singer proslavilo po celém světě.

Karoserie vozu je lakována modrou barvou Horizon Blue, kterou doplňují dva závodní pruhy v odstínu Racing Orange. Jde tak o kombinaci, která vzdává hold známému sponzorovi závodních Porsche, společnosti Gulf Oil, která v šedesátých a sedmdesátých letech stvořila jeden z nejvýraznějších polepů závodních vozidel. V podbězích pak vidíme klasická kola Porsche v šedo-černém provedení.

Elegantní modrá barva je patrná také v kabině – zejména kolem středového tunelu a bočních prahů. Hlavní pozornost na sebe však strhávají elektricky nastavitelná sportovní sedadla Recaro, čalouněná hnědou kůží v odstínu Cognac a ozdobená mosaznými průchodkami.

Stejný styl čalounění přitom najdeme také u zadní dvojice sedadel a na dalších místech vozu. Hnědá kůže, dokonce s ozdobným prošíváním a praktickou přihrádkou, totiž zdobí i úložný prostor pod přední kapotou. Hnědě jsou čalouněny také výplně dveří a zajímavostí je tkaná kůže ve středu palubní desky.

Pod zadní kapotou je uložen plochý 4,0litrový atmosférický šestiválec, který vyvinula společnost Ed Pink Racing. Motor je odvozen od 3,8litrového atmosférického šestiválce Cosworth a Singer ho označuje jako „ultimátní inkarnaci atmosférických plochých šestiválců.“

Motor je naladěn na 291 kW (395 k) a 427 nm točivého momentu, přes pětistupňovou manuální převodovku Getrag roztáčí zadní kola a slibuje zajímavé parametry. Z 0 na 96 km/h by se totiž vůz měl rozjet zhruba za 3,3 sekundy, za 8, sekundy už by pak měl uhánět až 161 km/h.

Cenu vozu ani jeho majitele sice neznáme, v případě vozů Singer je však jisté, že nešlo o levnou srandu. Ostatně prakticky každý vůz vzniká od základu znovu a vždy se jedná o unikát.

Související články

Témata
Články odjinud