Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tesla chystá novou továrnu. Bude stát v Německu

ČTK ČTK 13. 11. 2019 • 23:20
49

Už v minulosti se hovořilo o tom, že Tesla chystá v Evropě postavit novou továrnu. Dokonce se spekulovalo i o jejím umístění v České republice, nakonec však bude stát u našich západních sousedů.

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Musk na twitteru dodal, že továrna bude vyrábět nejen auta, ale také pohonné systémy a baterie, začít chce s vozem Model Y. Se začátkem výroby se počítá v roce 2021.

Automobilka nyní dokončuje závod Gigafactory 3 za dvě miliardy dolarů (zhruba 46,5 miliardy Kč) v Šanghaji. Jde o její první továrnu na výrobu elektromobilů v zahraničí.

Německý ministr hospodářství Peter Altmaier záměr Tesly přivítal. "Rozhodnutí postavit v Německu vysoce moderní továrnu na elektroauta je dalším důkazem atraktivity Německa," řekl Altmaier s tím, že Německo má příležitost stát v centru světového dění v oblasti elektrifikaci dopravy.

Muskovo prohlášení považuje za skvělou zprávu, neboť závod vytvoří nová pracovní místa. O případných pobídkách zatím Německo podle Altmaiera s Teslou nejednalo, k výrobci elektroaut chce ale země přistupovat jako k jakékoliv jiné automobilové společnosti.

Ramona Popová, která má v berlínské regionální vládě na starosti hospodářství a energetiku, rozhlasové stanici Inforadio řekla, že očekává tisíce nových pracovních míst. "V současnosti se pro továrnu v Braniborsku hovoří o 6000, 7000 pracovních míst," řekla s tím, že v Berlíně vznikne dalších několik set až tisíc pozic. Dodala, že Tesla není jen výrobcem aut, věnuje se také vývoji softwaru, výzkumu a inovacím. "Berlín je pro to přirozeně tím správným místem," řekla.

Tesla ve třetím čtvrtletí zvýšila dodávky zákazníkům proti předchozím třem měsícům o dvě procenta na rekordních 97.000 vozů. Zároveň uvedla, že v celém letošním roce hodlá dodat 360.000 až 400.000 vozů.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Pracovní síla
| 16. 11. 2019
A kdo v tý fabrice bude dělat, roboti to nezvládnou a pochybuju že němci tak to vypadá, že bude kam umístit uprchlíky, takže lágr.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
| 14. 11. 2019
Já se tě neptal na důchod, na Maláčovou, na průmyslovou revoluci. Ptal jsem se na jednoznačnou odpověď na otázku. Nápovědu si strč někam.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Germ
| 14. 11. 2019
Ne. Neznamená.
Avatar - Hammunasakra
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Germáni
| 14. 11. 2019
Myslíš s křišťálovou koulí? No to asi může :D

Hele znamená to žes nepochopil rozdíl mezi prognózou na základě ZNALOSTI = a VĚŠTĚNÍ z koule? ;-\
Avatar - Hammunasakra
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tesl
| 14. 11. 2019
Nojo tohle vysvětluje že píše ty mě: "Půlka toho co napíšeš je ***" :-)

Tak zas s nápovědou = viz já 14:18 2. odst. 2 věta

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku