Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tesla zahájila stavbu továrny v Číně, první mimo USA

ČTK ČTK 8. 1. 2019 • 20:36
9
2
Zobrazit náhledy (9)
Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3
Americký výrobce elektrických aut Tesla oficiálně zahájil výstavbu nové továrny v Šanghaji. Ta bude prvním závodem Tesly mimo Spojené státy a první továrnou na výrobu aut v Číně, která bude mít výhradně zahraničního vlastníka.

Generální ředitel automobilky Elon Musk, který se ceremoniálu osobně zúčastnil, na twitteru napsal, že firma zahájí výrobu v Číně ještě do konce tohoto roku.

Čína je největším trhem pro elektrické vozy na světě, Tesla představila plány na nový závod nazývaný Gigafactory 3 loni v červenci. Peking předtím oznámil, že zruší limit pro výši podílu zahraniční firmy ve výrobcích elektrických aut.

Kapacita závodu by měla být 500.000 vozů ročně. Bude se tam vyrábět vůz Model 3 a plánovaný crossover Model Y.

Závod Tesly se staví v jihovýchodní části Šanghaje na pozemku o rozloze 84 hektarů. Šanghaj je centrem čínského automobilového průmyslu a domovem státní automobilky Shanghai Automotive Industries, která je hlavním čínským výrobcem automobilů GM a Volkswagen, uvedla agentura AP.

Tesla nezveřejnila výši investice, šanghajská vláda nicméně uvedla, že to bude zatím největší zahraniční investice. Podle agentury Reuters se má pohybovat kolem dvou miliard USD (44,7 miliardy Kč).

Čínská státní televize CCTV přinesla záběry z ceremoniálu, kterému počasí příliš nepřálo. Deštivého obřadu na rozbahněném pozemku se zúčastnil Musk a několik dalších představitelů Tesly a místních úředníků, včetně starosty města.

Doporučujeme

Témata
8. 1. 2019 20:34
Re: Aha
Ja jsem cetl, ze v Cine se budou delat auta pouze pro Cinu, ale uvidime, asi bude zalezet i na situaci s cly. Taky setrim, delam vikendy i vecery. Ale ja chci AWD long range.
8. 1. 2019 19:29
Aha
Takze jestli to dobre chapu, tak M3 za 35.000$ bude odtud.
To jsem se ale musel dozvedet z jineho media.
Tak to budu mit cas jeste neco nasetrit :-)