Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tesla kvůli dopadům obchodní války snižuje ceny aut v Číně

ČTK ČTK 24. 11. 2018
10
3
Zobrazit náhledy (10)
tesla crossover tesla crossover tesla crossover tesla crossover tesla crossover
Americká automobilka Tesla snížila ceny svých vozů Model X a Model S na čínském trhu až o čtvrtinu. Firma oznámila, že cílem opatření je omezit dopad obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou na spotřebitele. Napsal to ekonomický list Financial Times.

Výrobce elektromobilů miliardáře Elona Muska uvedl, že uvedené dva modely zlevnil o 12 až 26 procent, aby tato auta byla pro čínské zákazníky dostupnější. V současné době Tesla všechny vozy, které v Číně prodává, dováží. V srpnu Tesla podepsala s čínskými úřady smlouvu o výstavbě továrny v Šanghaji.

Tesla stejně jako jiné automobilky bojuje s poklesem prodeje v Číně, která je největším světovým trhem osobních automobilů. Podle analytiků společnosti Nomura vykáže čínský trh v letošním roce první propad od roku 1999. Některé firmy situaci označily za důsledek obchodní války, jiné však poukazují spíš na hrozbu zpomalení tempa růstu čínské ekonomiky.

Pokud by Tesla promítla náklady spojené s celními sazbami do konečných cen, dostala by se do nevýhodného postavení proti jiným výrobcům, z nichž některé podporuje stát.

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Avatar - CICERO
Tesla?
CICERO
| 4. 3. 2019
TESLA JE HYPE !!! A JA MILUJU HYPE !!! MILUJU TESLU A MILUJU VAS HATE FREE >:D Puff ( pravě si regeneroval DPF v PDF a mas cerno pred ocickama sorry jako )
Avatar - Hammunasakra
Tesla?
Hammunasakra
| 25. 11. 2018
Tesla?
Speed
| 25. 11. 2018
A není to spíše tím, že Tesla je opravdu krám? Měl jsem možnost v jedné několikrát sedět v Norsku. Za 2,5 míče bych si raději koupit 3 běžné, skoro prémiové, auta. Jediné co oceňuji, je zrychlení. Ale to umí i Jaguar E-Pace.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku