Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tesla Model S Plaid dostane karbon-keramické brzdy, ovšem za tučný příplatek

Ondřej Mára Ondřej Mára 26. 11. 2021 • 04:47
25
23
Zobrazit náhledy (25)
Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid

Kromě volantu jsou častým terčem kritiky Tesla Model S Plaid také brzdy, to by se však mělo již v příštím roce změnit.

Tesla Model S Plaid je opravdu velmi působivým elektromobilem, který nepřestává udivovat svými výkony. Ostatně svými výkony už si vybojoval titul nejrychlejšího čtyřdveřového elektromobil na Nürburgringu a o titul nejlépe akcelerujícího sedanu připravil Model S Plaid až výrazně dražší elektrický hypersport Rimac Nevera.

Video se připravuje ...

Schopnost brutálně zrychlovat a uhánět vysokou rychlostí by ale měla jít ruku v ruce se schopností rychle a bezpečně brzdit, což se ale Tesla Model S Plaid údajně moc dobře nevede. Ostatně i na YouTube lze najít celou řadu ukázek, kdy Tesla předvádí velmi pochybné výkony při snaze zastavit.

Dobrou ukázkou je například video kanálu ThrottleHouse, na kterém je Model S Plaid srovnáván ve sprintu s Porsche 911 Turbo nebo upraveným Nissanem GT-R. Tesla sice všechny konkurenty pokoří v akceleraci, zastavení rozjetého kolosu ale trvá dlouho a řidič přitom vypadá poměrně vyděšeně. Dráha totiž není nekonečná.

Kolegové z MotorTrend pak během analýzy videa rekordní jízdy Modelu S Plaid na Nürburgringu vypozorovali, že řidič některými úseky jednoduše proplachtil, než aby déle akceleroval a brzdil na poslední chvíli. Důvodem přitom měla být snaha předejít přehřátí brzd, se kterým se setkali i kolegové z ThrottleHouse.

Problémy s brzdami Modelu S Plaid by ale měly být definitivně vyřešeny v polovině příštího roku, kdy Tesla rozšíří nabídku příslušenství o karbon-keramické brzdy s mnohem většími kotouči, šestipístkovými kovanými třmeny a speciálními destičkami pro výkonné vozy.

Nová sada výkonných brzd bude určena pouze pro vozy s 21“ litými koly Arachnid, na trh dorazí až v druhé polovině roku 2022 a její cena bude celkem extrémních 20.000 dolarů, tedy cca 454.260 korun.

Již v současnosti ale vylepšení brzd nabízí i společnost RB Performance Brakes, jejíž sada karbon-keramických brzd pro Model S Plaid vyjde na 16.690 dolarů (cca 386.000 Kč). Pro milovníky rychlosti jde přitom o opravdu důležitý doplněk, neboť standardně je Model S Plaid vybaven stejnými brzdami, jako slabší Model S Perfomance.

Doporučujeme

Témata
28. 11. 2021 15:58
Re: Volant
Teraz si sa zobudil?
28. 11. 2021 15:56
Re: A co rekuperace ?
Nepredstavuj sa, si tu už notoricky známy. ;-)
28. 11. 2021 10:55
Re: A co rekuperace ?
Nepopírám, že to tak může být, jen je hrozně legrační nápad, snažit se Teslu předělat na sporťák! :-[]
28. 11. 2021 10:48
Re: A co rekuperace ?
Na to co pises se zamerili tady:
https://insideevs.com/…ea-first-ev-ssb/

A pouzily i ultrakapacitory.

Jednoduche to skutecne neni.
A je mnohem jednodussi vyrobit MW brzdy, nez MW pohon. ;-)
27. 11. 2021 12:59