Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tohle je nejrychlejší auto se silniční homologací na světě. Rozjelo se na 483,4 km/h

Jan Zajíc Jan Zajíc 25. 3. 2019 • 11:05

Možná byste čekali, že nejrychlejší auto planety se silniční homologací vzniklo u Bugatti, Koenigseggu či u Hennessey. Ale kdepak, mají ho svědomí vcelku neznámí nadšenci z firmy M2K Motorsports.

Je možné, že jste o ní ještě neslyšeli, pravdou však je, že tahle společnost se na poli extrémní rychlosti pohybuje už docela dlouho. A vždy je u toho její postarší Ford GT předchozí generace z roku 2006.

Ten samozřejmě rychlostní rekordy neláme v sériové podobě, experti z M2K Motorsports si s ním hodně pohráli. Za sedadly je sice i nadále 5,4litrový osmiválec, místo původních 550 koní ovšem nabízí něco okolo 2500 koňských sil.

Kolik přesně, to vlastně nikdo neví. Tvůrci totiž nenašli "brzdu", která by dokázala tak obrovský výkon změřit. Spolehlivě však vědí, že minimálně mají k dispozici 2000 koní. Na kolech!

Je tedy jasné, že takový stroj musí být mimořádně rychlý. Jak moc, to ukazuje včerejší překonání hranice 300 mil za hodinu - Ford se dokonce rozjel až na 300,4 mil v hodině, tedy 483,4 km/h. Žádné jiné auto se silniční homologací takhle rychle ještě nejelo.

Ano, čtete správně, tahle bestie opravdu smí na do provozu.

Pozoruhodné je také skutečnost, že GT k dosažení tohoto tempa potřebovalo dráhu dlouhou jen jednu míli, tedy 1,61 km.

Tak si říkáme, jak svižně by dokázalo jet, kdyby vyrazilo na mnohem delší rovinku...

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku