Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tohle je nový Ineos Grenadier. Poctivý teréňák chce být náhradou za klasický Defender

Jan Zajíc
Diskuze (10)

Přestože Land Rover nedávno přišel s novou generací modelu Defender, stále existují lidé, jimž víc vyhovovala poněkud minimalističtější klasická verze.

Patří mezi ně i britský miliardář James Arthur Ratcliffe, který se v minulosti snažil od Land Roveru odkoupit práva na starý Defender a znovu ho začít vyrábět. Neuspěl.

Proto se rozhodl pro jiný postup. Dal dohromady tým, který stvořil vůz jménem Ineos Grenadier. A inspirace Defíkem je u něj naprosto zřejmá.

Výrobce zatím ukázal jen prototyp, ale už z něj je jasné, že skupina okolo Ratcliffa z Ineos Automotive touží prodávat pravověrný offroad s mnoha užitečnými vlastnostmi. Do zahájení prodeje je však ještě daleko, auto je teprve ve vývoji.

Teréňák využívá techniku vyvinutou v Ineos Automotive a řada detailů je prý vymyšlena tak, aby Grenadier fungoval co nejlépe v terénu. Má být proto robustní a odolný. Výrobce také slibuje široké možnosti personalizace, zřejmě nejen vzhledu, ale i techniky. A jako důkaz šikovnosti zmiňuje schopnost naložit euro paletu.

O pohonném ústrojí zatím nic nevíme, tajemstvím je i podoba interiéru.

Ineos plánuje, že před spuštěním prodeje novinku bude alespoň rok důkladně prověřovat, cílem je otestovat ji během 1,8 milionu kilometrů v různých podmínkách.

Video se připravuje ...

Jan Zajíc
Diskuze (10)

Doporučujeme

Avatar - pratel
2. 7. 2020 12:10
Re: O motoru nic nevíme ?
Koncern Ineos a garazovy vyrobca?! :-) To si trosku vedla. Projekt sledujem od zaciatku a o uspechu nemam najmensie pochyby, pokial to nezabiju cenou alebo koronavirusom...

Na vyvoji sa zucastnuju firmy ako Magna-Steyr, Daimler Benz, BMW... Som presvedceny, ze to bude najlepsi offroad na svete.

Vyvoj postupuje neskutocnym tempom. Velmi sa na to auto tesim.

https://www.thisismoney.co.uk/money/cars/article-8476199/amp/Jim-Ratcliffes-Ineos-Grenadier-4X4-revealed
Avatar - Dinar
2. 7. 2020 10:10
Re: O motoru nic nevíme ?
Takové terénní TVR se všemi neduhy garážového výrobce vč. nesmyslné ceny. Každopádně, hodně štěstí s tem pertinaxem... :-)
Avatar - lyon667
2. 7. 2020 09:52
Re: O motoru nic nevíme ?
Defík s B58kou, mmmmm :*)
2. 7. 2020 07:51
To by mihlo mít ůspěch
Pokud to myslí vážně a dotáhne to do konce ;-)
2. 7. 2020 07:49
Re: O motoru nic nevíme ?
https://ineosgrenadier.com/our-story

"The engine
A no compromise engine line up

March 2019

An uncompromising 4X4 needs an engine to match. One that’s robust. Able to deliver low-end torque when you need it most. That’s why in March 2019 we chose BMW Group as our powertrain partner. BMW’s latest generation TwinPower turbocharged straight six petrol and diesel engines will deliver reliability, performance and durability, even in the harshest conditions."

Čo sa mňa týka, "TwinPower turbocharged straight six petrol" :yes: