Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tohle je zřejmě nejdražší kombík, jaký si teď v Evropě můžete koupit. Jiný takový neexistuje

Jan Zajíc Jan Zajíc 12. 11. 2021 • 08:36
21
1
Zobrazit náhledy (21)
Rolls-Royce Wraith Silver Spectre Rolls-Royce Wraith Silver Spectre Rolls-Royce Wraith Silver Spectre Rolls-Royce Wraith Silver Spectre Rolls-Royce Wraith Silver Spectre Rolls-Royce Wraith Silver Spectre Rolls-Royce Wraith Silver Spectre Rolls-Royce Wraith Silver Spectre Rolls-Royce Wraith Silver Spectre Rolls-Royce Wraith Silver Spectre Rolls-Royce Wraith Silver Spectre Rolls-Royce Wraith Silver Spectre Rolls-Royce Wraith Silver Spectre Rolls-Royce Wraith Silver Spectre Rolls-Royce Wraith Silver Spectre Rolls-Royce Wraith Silver Spectre

Hledáte luxusní auto s praktickým a velkým zavazadlovým prostorem? Tohle by se vám mohlo líbit.

Jde totiž o unikátní Rolls-Royce Wraith Silver Spectre, vůz, který existuje v jediném exempláři. Zakázkový shooting brake, tedy jakýsi dvoudveřový kombík, má na svědomí nizozemská firma Niels van Roij Design. Jako základ posloužil model Wraith z roku 2012.

Karosárna se přestavbě velkého kupé na shooting brake věnovala v letech 2018 až 2020, strávila na něm nějakých 18 měsíců a věnovala mu 2500 hodin práce. Když společnost Silver Spectre oficiálně představila světu, hovořila o plánu postavit dalších šest exemplářů, nakonec ale zůstane u jediného kusu.

Tvrdí to alespoň prodejce onoho jediného vyrobeného vozu. Ano - tohle auto je nyní skutečně k mání.

Největší změnu oproti výchozímu kupé samozřejmě představují přepracované zadní partie. Shooting brake má jinak řešenou střechu, která stojí na masivních zadních sloupcích. Protaženou střechu doplňuje nové prosklení, okolo něhož se objevuje chromované orámování. Úpravce zdůrazňuje, že řada nových karosářských dílů je z uhlíkových vláken, takže přestavba příliš neovlivnila hmotnost auta.

Silver Spectre zůstává čtyřmístným vozem, ve srovnání s Wraithem ale pochopitelně nabízí praktičtější a lépe přístupný kufr. Ten zaujme také luxusním provedením a spoustou kůže. V Niels van Roij Design si pak dali práci i se stropnicí, která dostala známou "noční oblohu", tedy světla připomínající hvězdy na temném nebi.

O pohon se stará dvakrát přeplňovaný dvanáctiválec o objemu 6,6 litru, poskytující maximální výkon 465 kW a nejvyšší točivý moment 900 N.m.

A cena? Asi je vám jasné, že jedinečný Rolls-Royce prodejce nedá lacino. Pohled do inzerce dokonce naznačuje, že jde aktuálně o nejdražší kombík, jaký si v Evropě můžete koupit. K mání je za 495 tisíc eur, což je v přepočtu asi 12,5 milionu korun.

Související články

Témata
12. 11. 2021 20:44
Nigga kchár?
Myslím, že farebná kombinácia interiéru zaboduje u všetkých tmavobielych Američanov, strašné pimp my ride. Už v tom kufri chýbajú len lcd displeje.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud