Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota FT-CH: Malý Prius a strategie na další desetiletí

12. 1. 2010 • 08:36
16
1
Zobrazit náhledy (16)
Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota
Detroit 2010 je i premiérou nové hybridní Toyoty. Krkolomný název Compact Dedicated Hybrid Concept automobilka vyměnila za zkratku FT-CH. Pětidveřový hacthback je o půl metru kratší než Prius a pochází z evropské designové centrály.

Toyota na detroitském autosalonu prezentuje koncept FT-CH společně s novou strategií alternativních pohonů. Automobilka předpokládá, že v průběhu nejbližších 10 až 20 let dosáhneme takzvaného ropného vrcholu a poptávka po kapalných palivech převýší těžební kapacity.

Japonci proto nabídnou celé spektrum alternativ. Nejprve se dočkáme plug-in hybridů a od roku 2012 také čistých elektromobilů. Ostatně k plug-in hybridům se zákazníci v některých státech mohou dostat už nyní: automobilka nabídla k testování Prius Plug-In, k dispozici je zatím formou leasingu. V roce 2015 chce Toyota uvolnit na světové trhy také automobily s vodíkovým pohonem.

V prvních letech nového desetiletí plánuje Toyota prodávat celosvětově milion hybridních aut ročně, z nich většina zamíří k zákazníkům v Severní Americe. V nejbližších letech se proto na trhu objeví osm nových hybridních modelů – bude se jednat o dedikované hybridy, tedy vozy nabízené jen s hybridním pohonem, i o hybridní verze automobilů dosud prodávaných jen se zážehovými motory. Mezi novinky Toyota nepočítá nové generace současných hybridů.

Ilustrací nejbližšího vývoje je právě FT-CH, znaky CH v názvu znamenají compact hybrid. Jeho design, označený 8-Bit pochází z evropského studia Toyoty ED2, které sídlí ve francouzském Nice. Jedná se o futuristický pětidveřový hacthback, jehož přesné rozměry nejsou známy – je však o 560 mm kratší než Prius, šířka je menší jen zhruba o 2 cm. To znamená, že FT-CH je 3,9 metru dlouhý a 1,7 metru široký.

Témata
12. 1. 2010 08:49
Hmm
Asi bych mel jasat, ale popravde cekal jsem bohuzel vice reality hlavne z interieru!

To auto asi nejlepe vypada na fotce s tema lidma, jelikoz si clovek dokaze predstavit skutecnou velikost.

Myslim si, ze Auris hybrid nebude mit uspech z duvodu maleho zavazadloveho prostoru, a jiz prilis okoukaneho designu a posramocene povesti nudneho auta!

Brzy se kolo uzavre s vyrobci hybridnich pohonu kdy do hry prijde VW, Peugeot/Citroen a Kia a dalsi!

Pokud v Evrope vladnou diesely; Je mozne ze hybrid/diesel ovladne Evropu? Ja si myslim, ze do 10let rozhodne to mozne Je. A pokud opravdu do 2 let kupe VW Jetta hybrid v Evrope, tak to bude velka konkurence pro pana Toyodu.

Jen doufma, ze splni co slibil: Uz zadna nudna auta!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud