Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota GR Supra od úpravce SARD nabízí 500 koní. Vznikne jen 20 kusů

Jan Zajíc Jan Zajíc 29. 11. 2020 • 15:48
25
Zobrazit náhledy (25)
SARD Toyota GŘ Supra SARD Toyota GŘ Supra SARD Toyota GŘ Supra SARD Toyota GŘ Supra SARD Toyota GŘ Supra SARD Toyota GŘ Supra SARD Toyota GŘ Supra SARD Toyota GŘ Supra SARD Toyota GŘ Supra SARD Toyota GŘ Supra SARD Toyota GŘ Supra SARD Toyota GŘ Supra SARD Toyota GŘ Supra SARD Toyota GŘ Supra SARD Toyota GŘ Supra SARD Toyota GŘ Supra SARD Toyota GŘ Supra SARD Toyota GŘ Supra SARD Toyota GŘ Supra SARD Toyota GŘ Supra

Toyota GR Supra určitě není ani v jedné z obou dostupných variant  pomalé auto, podle různých úpravců však vždycky existuje prostor pro zlepšení.

Myslí si to také japonská společnost SARD, která představila vlastní verzi japonsko-německého kupé. Jeho výkon zvedla opravdu výrazně. A navíc podstatně opepřila také design.

Supra dostala agresivní bodykit se svalnatými boky, který auto rozšiřuje o 8 centimetrů. Nechybí sportovní doplňky, větší i nové otvory pro přívod vzduchu, nový difuzor či zadní spoiler. Firma dodala i nová kola.

O pohon se stará přeplňovaný třilitrový řadový šestiválec, díky novému turbodmychadlu, titanovému výfukovému systému a dalším úpravám však motor dává 500 koní (368 kW) v 5800 min-1 a až 658 N.m. Standardně šestiválcová GR Supra nabízí "jen" 250 kW a 500 N.m.

Samozřejmě se tedy zlepšila dynamika- Zatímco sériové auto zrychluje z klidu na stovku za 4,3 sekundy, upravené verzi by mělo stačit pouhých 3,7 sekundy.

Pozornost úpravce věnoval také podvozku, zavěšení i brzdám. Kola mají průměr 20 palců a obouvají pneumatiky Bridgestone Potenza S007A tires.

Jak už jsme zmínili, SARD plánuje postavit jen 20 exemplářů. Cena začíná na v přepočtu 2,6 mil. Kč. Standardní GR Supra s šestiválcem u nás stojí 1.800.000 Kč.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud