Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota svolává do servisu 2,8 milionu vozů, včetně Priusů

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 14. 11. 2012 • 16:17
39
Svolávané vozy mohou mít problémy s mechanismem řízení a vodním čerpadlem hybridního systému, sdělila dnes společnost. Je to její druhá několikamilionová svolávací akce za dva měsíce.

Japonská automobilka Toyota svolává do servisů po celém světě 2,77 milionu vozů včetně modelů vlajkové hybridní značky Prius. Svolávané vozy mohou mít problémy s mechanismem řízením a vodním čerpadlem hybridního systému, sdělila dnes společnost. Je to její druhá několikamilionová svolávací akce za dva měsíce.

V Japonsku Toyota svolala ke kontrole a bezplatné opravě 1,5 milionu vozů, v Evropě 496.000 a v USA 670.000 vozů. Jde u nich o problém s hřídelí řízení a týká se například vozů druhé generace značky Prius a některých modelů značky Corolla. Problém lze napravit za zhruba 50 minut, sdělil mluvčí Toyoty podle agentury Reuters.

Toyota navíc svolala 630.000 hybridních vozů ke kontrole vodního čerpadla. Část svolávaných vozů může mít obě poruchy, takže celkový počet svolávaných vozů činí 2,77 milionu, upřesnil mluvčí.

Akcie Toyoty dnes klesly o 0,5 procenta a skončily hůře než tokijská burza, jejíž hlavní index nepatrně posílil. V říjnu Toyota svolala do servisů kvůli problémům s elektronickým otevíráním oken 7,4 milionu vozů, zejména některých modelů Vitz, Yaris a Corolla.

V letech 2009 až 2011 byla Toyota nucena svolat ke kontrolám přes deset milionů vozů kvůli různým problémům, včetně nechtěného zrychlování automobilů. To mělo negativní dopad na její pověst výrobce kvalitních a spolehlivých vozů. Loni byla Toyota navíc těžce zasažena ničivým zemětřesením v Japonsku a rozsáhlými záplavami v Thajsku.

Letos se však firma vzpamatovala a tento měsíc zvýšila odhad zisku pro letošní finanční rok do konce března. Za první tři čtvrtletí kalendářního roku prodala 7,4 milionu vozů a měla by tak letos získat zpět pozici největšího světového prodejce vozů, kterou loni ztratila. Automobilka působí rovněž v České republice, kde provozuje společný podnik TPCA s francouzskou firmou PSA Peugeot Citroën.

Související články

Témata
Avatar - ZaklinacTristan
15. 11. 2012 11:17
Re: PROBLÉMEK
Zasmej sa vlastnemu vtipu, ved co ine ti ostava, vsakze.
15. 11. 2012 09:41
Re: PROBLÉMEK
Tímto způsobem komentovat svolávací akci je nepatřičné. Pokud je to myšleno vážně, což podle reakce, jak svůj výpotek v diskuzi obhajuješ, asi je.

Svolávací akce se týkají naprosto všech kategorií. Jenom se o každé vždy nepíše. I z mého pohledu je svolávací akce chápána jako pozitivum, když už tedy ke zjištění možné závady dojde.

Holé věty bys možná, místo těch květnatých garážových, plakátových a bůhvíjakých plků, měl občas používat raději ty. Ty diskuzní veteráne a mistře slova a humoru. (Pro tebe raději zdůrazním, že jde o ironii, ostatním to psát nemusím.)

Počet dříve uvedených příspěvků s jeho kvalitou nebo s jeho úrovní vůbec nesouvisí.

Tobě například nepomohlo ani těch 34555 pokusů. >:D

Úvahový horizont ? To už chybí jen horizont události. >:D
Avatar - Dinar
15. 11. 2012 07:41
Re: U Aurisu se jedna vcelku o prkotinu
>:D :yes:
14. 11. 2012 22:54
Re: U Aurisu se jedna vcelku o prkotinu
Taky mě přišel dopis od Toyoty, ale žádnou nemám, tak asi preventivně...
14. 11. 2012 22:22
Re: PROBLÉMEK
Seš tvrdej jako... yaris... (před svolávačkou, pochopitelně) >:-[]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud