Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ukrajině můžete pomoci i koupí auta. Výtěžek z české aukce Aston Martinu půjde armádě

Jan Zajíc
Diskuze (56)

Ruská invaze na Ukrajinu vyvolala v Česku ohromnou vlnu solidarity. Nyní Ukrajině můžete pomoci i koupí jednoho zajímavého auta.

Společnost Aukro totiž organizuje dobročinnou aukci na pomoc ukrajinské armádě, v níž se draží Aston Martin DBS z roku 2009. Luxusní "gétéčko", které pohání vidlicový dvanáctiválec o objemu 5,9 litru a výkonu 380 kW, má za sebou 48.490 kilometrů.

Verze DBS představuje ostřejší verzi modelu DB9. Vyráběla se v letech 2008 až 2012, podle dostupných informací vzniklo asi 3400 exemplářů.

Nabízený vůz je k vidění u pražského prodejce sportovních a luxusních vozů Advantage Cars. Podle Filipa Turka, prezidenta JaguarClub.cz a zakladatele AstonMartins.cz, který na aukci upozornil na svém facebookovém profilu, chtěl nejmenovaný majitel původně DBS u zmíněné společnosti prodat klasickým způsobem.

Po vpádu ruských vojsk na Ukrajinu však dostal jiný nápad, rozhodl se, že Aston Martin nabídne v dobročinné aukci. Ta nakonec vznikla ve spolupráci s firmou Aukro a její celý výtěžek půjde na pomoc ukrajinské armádě, a to prostřednictvím Velvyslanectví Ukrajiny v České republice

Dražba končí v úterý 8. března v 19 hodin.

Jan Zajíc
Diskuze (56)

Doporučujeme

Avatar - Ozzman
4. 3. 2022 05:55
Re: Strašné
A kdyz uz mas tu VS, vis, ze Babis se svezl na vlne konjunktury a jakozto VS vzdelany clovek by si mohl tusit, ze setrvacnost ekonomiky a hospodareni vlad vetsinou pocitis az po jejim volebnim obdobi ? Mimochodem - citis to ted v obchodech ? Z casti to pro tebe udelal Babis - neboj, nejen on, abych byl na rozdil od Fialy férovej.

P.s VS jakeho smeru ? Mozna jsem te precenil :D
Avatar - Ji/Ri
3. 3. 2022 20:57
Re: Strašné
A to, ze z ČR si udelal svůj mafianov, který tu do te doby nebyl v tak brutální míře ti neva? Nebo sis nevzal kalkulačku do ruky a ono dobre sis sakra zaplatil a budes jeste dlouho splácet? …. nemluvě o jeho bolsevickokomunisticke minulosti a estebactvi? … to mi prijde jako kup mi lizatko a ja te budu chválit. Nebo jeho doslapavani a zakleky na firmy? ….fakt nerozumím tomu, ze clovek jako ty celwbruje takového arcihayzla…. A nedělej si iluze… samozřejmě tvuj názor je tva vec … ale mozna to zacina byt na malou revizi ?…
Avatar - Roman Horký
3. 3. 2022 19:31
Re: Strašné
Víš, já od promoce na VS v roce 1993 pořád pracuju, pracuju a pracuju. Jenže po celou dobu "pravicových" i "levicových" vlád soudruhu Klause, Zemana, Topolánka, Nečase, Špidly a dalších na mě všichni jen sra* li protože střední třída se měla vždy jen zdimat. A pak přišel Babiš a jako zjevení mě najednou přestal okrádat a dokonce pro mě něco udělal. Třeba takový daňový paušál. Takže asi tak.
Avatar - Barrichello
3. 3. 2022 19:19
Re: Strašné
V ruské strategii nejsou Chrirugicky přesné zbraně. Oni nejsou Izrael. Ostatně nedávno o tom byl článek.

Hlavními silami sou dělostřelectvo a letectvo. A pak tanky. A Dělostřelectvo je jak klasické, tj houfnice a samohybné kanony, tak raketové, což jsou rakotomety BM-21 GRAD a BM-30 Smerč a jejich novější nástupci + klasické rakety jako Iskander nebo Kalibr atd

A tanky sou do bojů ve městech nesmysl, strašně lehce zranitelné.
Avatar - Ji/Ri
3. 3. 2022 17:50
Re: Strašné
Uplne ted nechapu, s Tvym antibolsevickym smyslenim, ze jsi sympatizant toho stbaka, který je esenci těchto haysslu.