Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ukrajině můžete pomoci i koupí auta. Výtěžek z české aukce Aston Martinu půjde armádě

Jan Zajíc Jan Zajíc 2. 3. 2022 • 21:15
23
56
Zobrazit náhledy (23)
Aston Martin DBS Aston Martin DBS Aston Martin DBS Aston Martin DBS Aston Martin DBS Aston Martin DBS Aston Martin DBS Aston Martin DBS Aston Martin DBS Aston Martin DBS Aston Martin DBS Aston Martin DBS Aston Martin DBS Aston Martin DBS Aston Martin DBS Aston Martin DBS Aston Martin DBS Aston Martin DBS

Ruská invaze na Ukrajinu vyvolala v Česku ohromnou vlnu solidarity. Nyní Ukrajině můžete pomoci i koupí jednoho zajímavého auta.

Společnost Aukro totiž organizuje dobročinnou aukci na pomoc ukrajinské armádě, v níž se draží Aston Martin DBS z roku 2009. Luxusní "gétéčko", které pohání vidlicový dvanáctiválec o objemu 5,9 litru a výkonu 380 kW, má za sebou 48.490 kilometrů.

Verze DBS představuje ostřejší verzi modelu DB9. Vyráběla se v letech 2008 až 2012, podle dostupných informací vzniklo asi 3400 exemplářů.

Nabízený vůz je k vidění u pražského prodejce sportovních a luxusních vozů Advantage Cars. Podle Filipa Turka, prezidenta JaguarClub.cz a zakladatele AstonMartins.cz, který na aukci upozornil na svém facebookovém profilu, chtěl nejmenovaný majitel původně DBS u zmíněné společnosti prodat klasickým způsobem.

Po vpádu ruských vojsk na Ukrajinu však dostal jiný nápad, rozhodl se, že Aston Martin nabídne v dobročinné aukci. Ta nakonec vznikla ve spolupráci s firmou Aukro a její celý výtěžek půjde na pomoc ukrajinské armádě, a to prostřednictvím Velvyslanectví Ukrajiny v České republice

Dražba končí v úterý 8. března v 19 hodin.

Související články

Témata
Avatar - Ozzman
4. 3. 2022 05:55
Re: Strašné
A kdyz uz mas tu VS, vis, ze Babis se svezl na vlne konjunktury a jakozto VS vzdelany clovek by si mohl tusit, ze setrvacnost ekonomiky a hospodareni vlad vetsinou pocitis az po jejim volebnim obdobi ? Mimochodem - citis to ted v obchodech ? Z casti to pro tebe udelal Babis - neboj, nejen on, abych byl na rozdil od Fialy férovej.

P.s VS jakeho smeru ? Mozna jsem te precenil :D
Avatar - Ji/Ri
3. 3. 2022 20:57
Re: Strašné
A to, ze z ČR si udelal svůj mafianov, který tu do te doby nebyl v tak brutální míře ti neva? Nebo sis nevzal kalkulačku do ruky a ono dobre sis sakra zaplatil a budes jeste dlouho splácet? …. nemluvě o jeho bolsevickokomunisticke minulosti a estebactvi? … to mi prijde jako kup mi lizatko a ja te budu chválit. Nebo jeho doslapavani a zakleky na firmy? ….fakt nerozumím tomu, ze clovek jako ty celwbruje takového arcihayzla…. A nedělej si iluze… samozřejmě tvuj názor je tva vec … ale mozna to zacina byt na malou revizi ?…
Avatar - Roman Horký
3. 3. 2022 19:31
Re: Strašné
Víš, já od promoce na VS v roce 1993 pořád pracuju, pracuju a pracuju. Jenže po celou dobu "pravicových" i "levicových" vlád soudruhu Klause, Zemana, Topolánka, Nečase, Špidly a dalších na mě všichni jen sra* li protože střední třída se měla vždy jen zdimat. A pak přišel Babiš a jako zjevení mě najednou přestal okrádat a dokonce pro mě něco udělal. Třeba takový daňový paušál. Takže asi tak.
Avatar - Barrichello
3. 3. 2022 19:19
Re: Strašné
V ruské strategii nejsou Chrirugicky přesné zbraně. Oni nejsou Izrael. Ostatně nedávno o tom byl článek.

Hlavními silami sou dělostřelectvo a letectvo. A pak tanky. A Dělostřelectvo je jak klasické, tj houfnice a samohybné kanony, tak raketové, což jsou rakotomety BM-21 GRAD a BM-30 Smerč a jejich novější nástupci + klasické rakety jako Iskander nebo Kalibr atd

A tanky sou do bojů ve městech nesmysl, strašně lehce zranitelné.
Avatar - Ji/Ri
3. 3. 2022 17:50
Re: Strašné
Uplne ted nechapu, s Tvym antibolsevickym smyslenim, ze jsi sympatizant toho stbaka, který je esenci těchto haysslu.
Články odjinud