Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Úpravce Brabus se pustil do elektrického Porsche Taycan Turbo (S)

Filip Melich Filip Melich 19. 5. 2022 • 10:13
68
Zobrazit náhledy (68)
Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S Brabus Porsche Taycan Turbo S

Německá společnost se vrhla do úprav Porsche Taycan Turbo a Turbo S. Prý na žádost zákazníků. Změny jsou především vizuálního rázu, ale měnila se i aerodynamika a odpružení.

Brabus si při přípravě doplňků karoserie pro Porsche Taycan Turbo a Turbo S pomohl 3D skenováním a CAD programy. Pomoci to má s tím, aby nové díly perfektně pasovaly na karoserii a zároveň byly aerodynamicky optimalizované. S aerodynamikou také pomohlo finální testování ve větrném tunelu. Nové díly jsou tvořeny především z karbonu a zákazník bude mít na výběr mezi jeho lesklým nebo matným lakováním.

Video se připravuje ...

Karbonový spojler na přídi má křidélka po stranách a kromě dramatičtějšího vzhledu slibuje také ve vysokých rychlostech snižovat vztlak na přední nápravě. Dále je nové karbonové okolí přední kamery a rámečky otvorů pro přívod vzduchu. Tyto rámečky mají zlepšovat přívod vzduchu k chladičům, zatímco karbonové prvky po stranách přídě pomáhají s přívodem vzduchu k chlazení brzd. Na boku je pak možné nalézt karbonové prahy s křidélky před zadními koly. Nový difuzér a spojler na zádi ve vysokých rychlostech napomáhají ke snížení vztlaku na zadní nápravě a se stabilitou vozu.

U Brabusu nezapomněli ani na 22“ kovaná kola s novým designem. Obuta mohou být do pneumatik od společností Continental, Pirelli nebo Yokohama, přičemž jejich rozměry na přední nápravě jsou 265/30 ZR22 a na zadní nápravě 315/25 ZR22. S ohledem na nová kola s nízkoprofilovými pneumatikami bylo upraveno také zavěšení kol, respektive vyvinuto specifické nastavení adaptivního vzduchového odpružení, díky kterému Taycan sedí o 20 milimetrů blíže vozovce.

V nabídce úprav pro Taycan Turbo a Turbo S figuruje také unikátní provedení interiéru, kterému německá společnost tradičně říká Brabus Masterpiece. Karbonové prahové lišty mají podsvícené logo Brabus, jehož barva se automaticky přepíná mezi červenou a bílou. Samozřejmostí jsou hliníkové pedály a opěrka pro nohu, které navíc mohou mít barvu shodnou s ostatními detaily interiéru. V případě vozu na fotkách je použito čalounění sedaček se zelenými částmi, přičemž barvou shodnou s čalouněním si může zákazník nechat nalakovat také tlačítka, rámečky výdechů klimatizace a další.

Čalounění sedadel je šito ručně a kombinuje měkkou, prodyšnou kůži s Alcantarou. Barevným kombinacím se meze nekladou, Brabus použije takové odstíny, které si zákazník určí. Provedení na fotkách tedy slouží pouze jako ukázka možného řešení. Úpravce se v tiskové zprávě také chlubí kvalitním prošíváním a perforováním sedaček, které nabízí v několika variantách. Na fotkách má podle Brabusu provedení středové části sedaček tvar štítu. Zákazník si navíc může zvolit čalounění stropu, přičemž v případě prezentovaného vozidla je použita Alcantara. Jako odkaz na aerodynamické prvky na karoserii nabízí Brabus rovněž karbonové elementy pro přístrojový panel a středovou konzolu, stejně jako pro výplně dveří.

Všechny zmíněné úpravy mohou zájemci objednávat již nyní, přičemž si mohou zvolit jen ty, které jim budou vyhovovat. Brabus zároveň slibuje, že nabídku doplňků pro Porsche Taycan Turbo a Turbo S bude dále rozšiřovat. Cenu úpravce většinou specifikuje až na dotaz.

Související články

Témata
Články odjinud