Alko kalkulačka Naplavka 2019
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

V Bělorusku si tvrdě došlápli na opilé řidiče

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 24. 10. 2013
20
Velmi tvrdý postih čeká nově na běloruské řidiče, kteří usedají za volant opilí. Tresty jsou až trojnásobné, přičemž hrozí deset let vězení a zabavení vozu.

Bělorusko se rozhodlo rázně zakročit s opilými řidiči. Tresty vězení za způsobené škody se od nynějška prodlužují trojnásobně. Při prvním deliktu musí řidič absolvovat speciální lékařskou prohlídku, při druhém přijde bez náhrady o vůz. Nový sazebník trestů se vztahuje i na cizince.

Běloruská dopravní policie každoročně zadrží přibližně 55.000 opilých řidičů, tisícovka z nich jsou delikventi řídící s alkoholem v krvi opakovaně. Dosud ukládané tresty byly podle běloruské justice natolik neúčinné, že se počet hříšníků každoročně zvyšoval.

Od nynějška platí, že pokud je opilý řidič usvědčen dvakrát během jednoho roku, policie mu okamžitě automobil zabaví. Vůz pak obratem prodá a peníze buď propadnou státu, nebo se z nich uhradí způsobená škoda.

Není přitom důležité, zda opilý řidič automobil vlastnil či zda měl vůz jenom půjčený. Policisté nezabaví jedině automobil, který opilec ukradl. Tříletý trest vězení, který soudy ukládaly v případě smrtelných nehod zaviněných alkoholem, se nově zvyšuje na deset let.

Související články

Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Don't drink and drive! Smoke and fly.
| 25. 10. 2013
Don't drink and drive! Smoke and fly.
"zakročit s opilými řidiči"
| 25. 10. 2013
Pokud vím, tak ne. Zákon z roku 1615 přestal platit v roce 1627, jak jsem teď zjistil, a nikdy prý nebyl uveden v praxi. A z roku 1920 byl zrušen v roce 1948 novou ústavou. Byly tu nějaké snahy, 1996, 2004 ze strany komunistů, asi i další, ale nikdy to neprošlo. Naše ústava a zákony jsou v tomhle liberální. Nedostatky jsou jinde. Jsem rád, že jsme se konečně zbavili principu jediného státního občanství. Hurá! Od Nového roku můžeme mít dvojí, nebo vícenásobné občanství.
Souhlas, ale
| 25. 10. 2013
Tím, že zabaví cizí auto? Doufám, že je to jen nepřesnost v článku.
korupcia
| 25. 10. 2013
To som zvedavý na realizáciu tohto zákona. Podľa mňa ideálna živná pôda pre korupciu polície. :no:
"zakročit s opilými řidiči"
| 25. 10. 2013
Vy nemáte jazykový zákon? >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku