Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

V Německu a Rakousku už prodávají nový Hyundai Staria. Kolik netradiční MPV stojí?

Jan Zajíc Jan Zajíc 7. 11. 2021 • 04:23
54
15
Zobrazit náhledy (54)
Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Load Hyundai Staria Load Hyundai Staria Load Hyundai Staria Load Hyundai Staria Load Hyundai Staria Load Hyundai Staria Load Hyundai Staria Load Hyundai Staria Load Hyundai Staria Load Hyundai Staria Load Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria Hyundai Staria

Zatímco v České republice na zahájení prodeje nového Hyundaie Staria ještě čekáme, v Německu a Rakousku už prodejci tohle neobvykle vyhlížející velké MPV na showroomech mají.

Osobní dodávka, kterou Hyundai představil v dubnu, stojí na platformě Hyundai-Kia N3 s rozvorem náprav 3.273 mm. Na délku vůz měří 5.253 mm, 1.997 mm na šířku a vysoký je 1.990 mm. Předností novinky má být štědrý vnitřní prostor a jeho variabilita.

Uspořádání interiéru může na některých trzích světa nabídnout až 11 sedadel, na českém trhu by však Staria měla být dostupná maximálně devítimístná. A nedávno byla odhalena také užitková verze.

Na evropských trzích, včetně toho českého, bude model Staria prozatím nabízen pouze s jednou motorizací, a to 2,2litrovým turbodieselem. Tato motorizace nabídne nejvyšší výkon 130 kW (177 k) a maximální točivý moment 430 N.m. Čtyřválec může být spárován s šestistupňovým manuálem, nebo osmistupňovým automatem.

Jestli je Staria auto, které vás láká, pak by vás mohlo zaujmout, že v Německu a v Rakousku už mají prodejci vozů značky Hyundai nové MPV "na place". A díky tamním ceníkům si také můžeme udělat trochu představu o tom, v jaké formě Staria dorazí na český trh.

V Německu je zatím Staria k dispozici v akční verzi Signature, jejíž cena začíná na částce 56.150 eur, což je v přepočtu asi 1,42 milionu korun. Jde o sedmimístné provedení s bohatou výbavou zahrnující například elektricky ovládané posuvné dveře na obou stranách, audio Bose, kožené čalounění sedadel, infotainment s navigací a 10,25” dotykovou obrazovkou, Full LED světlomety nebo 3zónovou automatickou klimatizaci.

Vůz je k mání výhradně se samočinnou převodovkou, ale na výběr je mezi pohonem předních kol a čtyřkolkou (ta je za 58.150 eur, tedy 1,47 mil. Kč).

To rakouský ceník je už nyní podstatně bohatší. A nejdeme v něm dokonce nejen osobní verzi Bus, ale také užitkový Transporter.

V případě Busu mohou zájemci vybírat mezi variantami Trend Line a Luxury Line. Trend Line je výhradně devítimístný a ve výbavě má například 18palcová litá kola, přední a zadní parkovací senzory, zadní kameru, posuvné dveře na obou stranách, posuvná okna na obou stranách, audio systém s 6 reproduktory, DAB, infotainment s 8palcovým displejem a podporou Android Auto a Apple CarPlay, digitální přístrojový panel či automatickou klimatizaci.

Cena předokolky s manuální převodovkou začíná na částce 50.990 eur (asi 1,29 mil. Kč), čtyřkolka s automatem na 55.490 eur (1,4 mil. Kč).

Provedení Luxury Line je sedmimístné a ve druhé řadě nabízí dvě samostatná sedadla.

Výbava zahrnuje mimo jiné elektricky ovládané posuvné dveře na obou stranách, 360° kamerový systém, panoramatickou střechu, multimediální systém s 10,25palcovým barevným displejem, audio Bose s 12 reproduktory, kožené čalounění, vyhřívaný volant nebo vyhřívané a ventilované sedačky v první a druhé řadě. Luxury Line je dostupné výhradně s pohonem všech kol a automatem za 66.490 eur (asi 1,68 mil. Kč).

Užitkový Transporter v třímístné verzi startuje na 29.640 eur (zhruba 748 tis. Kč) a nejdražší je v provedení Business Van s pohonem předních kol, samočinnou převodovkou a v šestimístné konfiguraci za 36.097 eur (asi 911 tis. Kč).

A mimochodem, Hyundai u užitkové verze udává objemy nákladního prostoru 4.935 (3místná varianta) a 2.890 (6místná verze) litrů.

Související články

Témata
8. 11. 2021 22:21
Re: Nástupce
Naopak myslím ze hyundai vůbec nepochopil kam tahle kategorie vozů směřuje. A tak ke zastaralé koncepci interiéru přidal ošklivý extravagantní vnější design a korunoval to naprosto nesmyslnými neevropskymi rozměry. A to nemluvím o dodávce bez přepážky. :-O To auto je propadák ještě dřív než vyjelo na silnice.
8. 11. 2021 22:17
Re: Nástupce
:D Ten byl dobrej.
8. 11. 2021 21:01
Re: MPV = osobná dodávka?
Plasťák áno, ale tvarovo je to predsa len o chlp viac dotiahnuté. Myslím, že Kórejčania si dôsledne strážili vývojové aj výrobné náklady, nakoniec sa to asi na predajných cenách prejavilo. Myslím, že tak ako u väčšiny áut, aj Staria bude na českom a slovenskom trhu lacnejšia ako u našich "vyspelejších" susedov. Nie je to pekné auto, ale nie je márne. Usporiadaníma určením mi najviac pripomína GrandVoyager.
8. 11. 2021 20:34
Re: MPV = osobná dodávka?
Tak uznávám, že by to chtělo ještě zvenku trochu dotáhnout, ale třeba v té černé s bronzovými doplňky je to celkem pěkný. Kdežto Multisharan je hnusný z kteréhokoliv úhlu, to se nepovedlo vůbec. Vnitřek je neskutečný plasťák, za ty dlouhý peníze je to bída…
8. 11. 2021 20:11
Re: MPV = osobná dodávka?
No, ako nový VW vyzerá všetko lepšie, hoci mne sa vonkajší dizajn tohto Hyundaia zrovna nepáči. Vyzerá, akoby ho robil študent prvého ročníka dizajnu - príde mi to hrubé a prvoplánové. Ako dobrý základ pre ďalšiu prácu dizajnéra to beriem, ako finálny produkt nie. Interiér je na tom lepšie, ale tiež by si zaslúžil pár desiatok hodín dizajnérskej invencie.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud