Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Valentino Rossi „tváří“ Opelu Adam

Tomáš Kovařík Tomáš Kovařík 20. 2. 2013 • 07:08
10
Devítinásobný mistra světa motocyklů Valentino Rossi se spojil s lifestylovým minivozem Opel Adam a stal se jeho ambasadorem.

Fenomenální „Vale“ je novým sportovním reprezentantem Opelu Adam. Tohle spojení má na svědomí výkonný ředitel italského zastoupení značky Roberto Matteucci, který tvrdí: „Valentino je uvolněný, hravý, trochu rošťák a vždycky v pohybu. Přesně jako náš model Adam.“ A co si Rossi myslí o Adamu? „Oslovil mě designem, příslušenstvím a technologiemi, jeho individualizační potenciál s mnoha tisíci variacemi je fantastický. Možných kombinací exteriéru a interiéru je tolik, že si každý může vytvořit svůj dokonale osobitý model.“

Třídveřový Adam nabízí více než 61 000 variací exteriéru a téměř 82 000 kombinací interiéru. Jeho malé rozměry ho předurčují pro použití ve městě, pobere čtyři osoby. Ve výbavě nechybí například infotainment IntelliLink umožňující integraci smartphonu, samočinné parkování, kontrola mrtvého úhlu a nosič jízdních kol FlexFix integrovaný do zadního nárazníku. Zanedlouho bude k dispozici také hlasové ovládání Siri Eyes Free od Apple.

Odborníci předpokládají, že segment lifestylových městských modelů v příštích letech poroste. Od roku 2000 totiž stoupl prodej mini vozů (délka asi 3,70 m) o třetinu a prodej prémiově laděných malých vozů (délka kolem 4,00 m) dokonce o 110 procent. Právě na tomto trhu se chce Opel Adam prosadit.

Související články

Témata
21. 2. 2013 00:06
Prý se jako miniauto
bere vše kolem 3,7 metru. Co je potom o půl metru kratší Seicento? Kdepak Adam, na tu délku má velmi špatně využitý vnitřní prostor. Měli si vzít inspiraci z prvního Twinga, to je dokonalé auto do města.
Doktor je italská ikona i když se poslední dobou výsledkově trápí, ale propůjčit se reklamě na německé auto? Já vím, že peníze nesmrdí, ale stejně se to k sobě moc nehodí.
20. 2. 2013 22:30
rossi - adam
Spojení auta s motocyklovým závodníkem včetně nabízených variant je určitě dobrý tah. :yes:
20. 2. 2013 21:36
Re: konkurencia
A to já si zase nemyslím, že by to v Itálii nějak extrémně zahýbalo prodeji. Neříkám, že to nikoho neovlivní, ale přeci jen 500-vka je pro ně srdcovka příp. Ypsilonka. Ale to se uvidí ;-)
20. 2. 2013 21:25
konkurencia
ja si myslim, ze by toto spojenie mohlo pomoct v boji voci hlavnej konkurencii- FIAT 500
kedze Rossi je talian :-)
20. 2. 2013 20:41
Re: rossi-adam
Nevím, nevím jestli to pomůže nějak zásadně prodejům. Každopádně jako reklamní tah je to nápad dobrý.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku