Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Vanguard Roadster je umělecké dílo na dvou kolech

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 6. 12. 2016 • 20:47
31
Zobrazit náhledy (31)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
Vanguard je novou severoamerickou značkou a stroj pojmenovaný jednoduše Roadster je prvním z trojice modelů, které mají zamířit na trh.

Za vznikem značky Vanguard se sídlem v New Yorku stojí pánové Edward Jacobs a Francois-Xavier Terny. První z této dvojice pak není rozhodně neznámý příznivcům výstředních motocyklů značky Confederate, jejichž hlavním designérem a konstruktérem byl po dobu šesti let.

Nyní se ovšem Edward Jacob pustil do navrhování a vývoje motorek pod značkou Vanguard a její prvotina pojmenovaná Roadster působí na pohled velmi přitažlivě a neotřele, přestože sází na klasické linie.

Srdcem a zároveň nosným prvkem pro Roadster je vzduchem chlazený vidlicový dvouválec S&S o objemu 1917 cm3, který podobně ostatní části motorky působí dojmem, že byl vyřezán z jednoho kusu oceli na CNC stroji.

Motor, který prostřednictvím kardanu roztáčí zadní kolo je zavěšen v ocelovém rámu, na němž je usazena palivová nádrž z uhlíkových vláken spolu s minimalisticky pojatým sedlem a je jím veden výfukový systém. Ten má koncovky vyvedeny po stranách před koncovým světlem a pod nimi jsou navíc ukryty výklopné stupačky pro spolujezdce.

Pozornost si Vanguard Roadster zaslouží i díky použití LED v osvětlení, LCD displeje namísto analogových přístrojů, kamery nahrazující zpětná zrcátka či dokonalému ukrytí všech kabelů elektroinstalace i hadic brzdového systému.

Veřejnosti se má Vanguard Roadster poprvé oficiálně představit během New York Motorcycle Show pořádané od 9. do 11. prosince v Javits Center v Manhattanu. Zájemci o tento stroj si musí připravit minimálně 29.995 amerických dolarů (zhruba 770.000 Kč) a počítat s tím, že dřív než v sezóně 2018 se nesvezou, protože až v tomto roce se má rozběhnout výroba.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud