Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Velká modernizace Tesly S a X na obzoru? Změny se mají dotknout výkonu, dojezdu i nabíjení

Ondřej Mára Ondřej Mára 7. 6. 2019
61
35
Zobrazit náhledy (61)
Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo tesla elektromobil testy video redakcnivideo

Tesla si sice zakládá na průběžné modernizaci všech svých modelů, podle zákulisních informací bychom se však v brzké době měli dočkat masivní modernizace Modelu S a X, která by měla přinést celou řadu zásadních novinek: od akumulátorů, přes motory až po design interiéru i exteriéru.

O rozsáhlejší modernizaci Tesly Model S a X už se sice pár týdnů spekuluje, dosud jsme však neměli žádné konkrétní informace. To se však změnilo díky novému videu na YouTube kanálu LikeTesla, které odhaluje zákulisní informace přímo od jednoho ze zaměstnanců automobilky.

Majitelka kanálu samozřejmě jméno ani pracovní pozici svého zdroje v Tesle z pochopitelných důvodů neprozradila, podle jejích informací ale pracuje pro známého výrobce elektromobilů již přes pět let a jeho informace by měly být důvěryhodné. Takže co se tedy chystá?

Základem modernizace by měly být nové akumulátory, které nabídnou vyšší kapacitu a současně nižší hmotnost. Největší z nových baterií by měla nabídnout kapacitu přes 100 kWh a její hmotnost by oproti současným 100 kWh bateriím měla klesnout o cca 159 kilogramů. To by se mohlo podepsat nejen na vyšším dojezdu, ale také na lepší akceleraci a ovladatelnosti.

Nová nejvýkonnější Tesla Model S by s novou baterií měla nabídnout dojezd přesahující 400 mil, tedy přes 644 km, zatímco v případě Tesly Model X by se měl dojezd pohybovat těsně pod hranicí 400 mil. S pohodlnějším zdoláváním dlouhých vzdáleností by však měla pomoci i nová podpora rychlonabíjecích stanic Supercharger V3 o výkonu až 250 kW.

Baterie by nově mohly pohánět dokonce tři motory, jejichž rozložení má být stejné, jako u druhé generace Roadsteru. Tedy jeden u přední nápravy a dva u zadní. Počítá se také s novým chladicím systémem baterií, jehož funkčnost by již v současnosti měla automobilka zkoušet v extrémních podmínkách nevadského Údolí smrti a některých částech Arizony.

Potřeba uchladit nové baterie a motory by se mohla projevit i na designu, který by měl být u modelu S a X výrazně pozměněn. Změny se mají dotknout i interiéru, který má být inspirován jednoduchostí spartánskostí Modelu 3.

Modernizované Modely S a X bychom mohli poprvé vidět již ve třetím čtvrtletí tohoto roku, kdy se dá očekávat poslední boj automobilky o nové zákazníky před ukončením daňového zvýhodnění.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - .StenLi.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Joj, sem s tím
| 9. 6. 2019
Absolutne sa nemusis bat ze by tvoj prispevok mal vobec nejaky efekt kedze vobec neovladas cisla predajov :) Kazdy kto ich videl vie ze v USA sa v decembri predalo rekordnych 25k Modelu 3, odvtedy to bolo stale vyrazne menej, logicky, kedze sa spustila vyroba EU, CN a inych modelov v rovnakej fabrike a produkcia sa teda delila. V marci predali 10k v Us, 15k v EU a vyse 5k na zvysnych trhoch a 30k+ kusov Modelu 3 predanych za mesiac je historicky rekord medzi EV.
Avatar - CICERO
Re: Re: Re: Re: Joj, sem s tím
| 9. 6. 2019
Nojo… Němci jsou sebemrskači, mají komplex ztoho že nevyhráli žádnou světovou válku (to defacto: nikdy a nikdo, na plné čáře a bez následků... )

A ktomu ´´softwéru´´ Nevím čemu se divíte, já to očekával už od doby, co před x lety opěvovali ve vedení vw spoluučast od microsoftu… :D Tady to máte! infotainmentový ekvivalent čerpadlotryska ve V10 Tdi… :D Asi tak...

A proto jsem rád, že Mercedes investoval do vývoje kvantových počítačů a už se snaží s googlem na tohmle poli něco dělat a pomáhat si tak při vývoji skutečně pokrokových technologií... :-)
Avatar - CICERO
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Joj, sem s tím
| 9. 6. 2019
Obávám se Ti šlápnu do ideálu: že ty ´´rekordní prodeje´´ budou všude kromě USA váznout... :-) ..zvláště s narůstající konkurencí... Ale ok, uvidíme,uvidíš..... :-!
Avatar - Machýrek
Re: Re: Re: Re: Re: Dojezd 644km
| 8. 6. 2019
Tak jinak, o penězích (jak píšeš výše) to není. Za stejné peníze si raději koupím osmiválcové AMG. Podle tebe to může být horší věc, podle mě naopak.
Re: Re: Re: Re: Dojezd 644km
| 8. 6. 2019
A já jsem se k tomu důvodu vyjádřil s tím, že ho chápu. Je asi normální, že někdo nechce kupovat lepší věci a vystačí si s tím horším.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku