Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Velká sbírka klasických Alf Romeo je v ohrožení! Už čekají na vrakovišti

Lukáš Volšický
Diskuze (0)

V Americe se smráká nad osudem klasických alf romeo, které používala specializovaná autodílna jako zdroj náhradních dílů. Zabavilo je město a právě čekají na vrakovišti v Michiganu.

Petrolheadský život s klasickými alfami romeo není jednoduchý, protože často potřebujete náhradní díly, ale jejich dostupnost je omezená. V oficiálních skladových zásobách se nacházejí komponenty spíše na moderní modely a ty historické drží při životě nadšenci, jež klidně mají i několik aut na náhradní díly, aby díky nim udrželi v provozu jedno jediné. A ještě komplikovanější to je ve Spojených státech amerických, kde je italská značka exkluzivitou.

Automobilová média v Americe právě teď upozornila na zabavenou velkou sbírku klasických alf, které sice vypadají, že už mají nejlepší časy za sebou, ale pořád je pro ně využití. Celá sbírka se totiž objevila na vrakovišti US Auto Supply v Michiganu poté, co ji město Detroit zabavilo na základě soudního příkazu. Všechny vozy byly odvezeny od autodílny Trail Auto, specializující se na alfy, kvůli územnímu sporu.

Autodílna se pochopitelně rozhodla s městem bojovat, aby je zachránila před sešrotováním nebo odprodejem. I když aktuálně jsou v různých kondicích, od relativně zachovalých předrenovačních aut až po nabourané kousky, jsou pro její podnikání významným zdrojem jinak těžce dostupných náhradních dílů. Na zveřejněných fotografiích můžeme vidět modely jako 164, Giulia, 75, Spider a další.

Video se připravuje ...

O případu už začala spekulovat i komunita amerických fanoušků a někteří z nich tvrdí, že mezi autodílnou a městem existuje už letitý spor, ale přesné důvody jsou veřejnosti tajemstvím. Dokonce i Dean Russell, provozovatel autodílny Trail Auto, odmítl problém komentovat. Komunita však říká, že právě tato sbírka je jednou z největších pokladnic náhradních dílů na historické alfy ve Spojených státech amerických.

Lukáš Volšický
Diskuze (0)

Doporučujeme