Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Velký test si posvítil na dětské autosedačky. Tyto tři jsou životu nebezpečné!

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 23. 5. 2018 • 02:58
4
3
Německá spotřebitelská organizace se ve spolupráci s ADACem pustila do dětských autosedaček. Drtivá většina dopadla dobře, na některé si ale dávejte velký pozor.

Velký test spotřebitelské organizace Stiftung Warentest a společnosti ADAC přinesl srovnání třiadvaceti dětských autosedaček normy i-Size, tedy až do 105 centimetrů výšky dítěte. Dobrá zpráva je, že sedmnáct z nich si odneslo dobré hodnocení. Někteří výrobci si polepšili, jiní zůstali alespoň na úrovni z roku loňského.

Ani tento rok se ale test neobešel bez autosedaček, které vyloženě propadly. Hodnocení „vadná“ si odnáší sedačka Concord Ultimax i-Size. Při čelním nárazu se držák pásu odtrhl od opěradla a figurína v autosedačce vyletěla dopředu. Tvůrci však ujistili veřejnost, že výroba již byla zastavena a pracuje se na odstranění všech vadných kusů.

Výsledky velkého testu nedoporučují ani autosedačku Avionaut Ultralite + IQ i-Size Base, u níž bylo zjištěno nadbytečné užití zpomalovače hoření TCPP. Ten sice může v případě požáru pomoci, ale poškozuje zdraví. O něco lépe je na tom sedačka Jané Gravity, i tady se však máme mít na pozoru kvůli karcinogenní látce naftalen.

Spotřebitelská organizace dále varuje před nakupováním dětských autosedaček z druhé ruky. Apeluje na zákazníky, aby je vždy kupovali s jasným původem a historií. Dále se mají ujistit, že jsou v pořádku pásy a kompletní čalounění. A hlavně nesmí chybět návod k obsluze.

V žádném případě se nemají používat autosedačky, které již prošly třeba jen drobnou autonehodou. Zvenčí sice mohou vypadat neporušeně, ale drobné vady a prasklinky mohou způsobit, že autosedačka už nebude tak bezpečná.

Související články

Témata
25. 2. 2019 23:21
autosedačky
Díky za test... Zrovna vybíráme novou autosedačku pro našeho malého, tak alespoň vím jakým se vyhnout. Docela by mě zajímalo jak jsou na tom třeba sedačky 4 Baby, které mají třeba tady: [odkaz] Tu totiž mám zatím v plánu koupit.
24. 5. 2018 09:41
Re: zajímavé
ADAC-u sa nedá veriť ani nos medzi očami. U nich je najlepší ten, kto najlepšie platí a prepadá ten, koho treba potopiť. Výpovedná hodnota týchto testov je nulová, lebo nikdy nevieš, kedy píšu skutočnú pravdu, a kedy tú, ktorú si niekto zaplatil.
Avatar - žlababa
23. 5. 2018 16:12
zajímavé
ani v jednom případě nejde o žádný lowcost. Jen vyvrácení mýtu, že nebezpečné jsou ty levné.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud