Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Větší Renault Austral už se rýsuje. Ponese jméno Espace?

David Bureš David Bureš 21. 1. 2022 • 14:24
57
18
Zobrazit náhledy (57)
Renault Austral Renault Austral Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar

Technika nástupce Renaultu Kadjar bude použita také pro další modely. SUV Austral tak doplní ještě SUV-kupé a sedmimístný sourozenec.

Renault letos na trh uvede nové kompaktní SUV Austral, které už pilně testuje. Nahradí dosavadní Kadjar, který obchodně neuspěl, a tak se nástupce výrazně odliší. Renault chce zkrátka v oblíbeném segmentu kompaktních SUV, a tak chystá velké změny.

Ještě před oficiálním představením Renaultu Austral tak z francouzské automobilky zaznívají zprávy, že novinku později doplní i dva odvozené modely, které už se začínají rýsovat. Jedním bude SUV-kupé se sportovněji střiženou karoserií, druhým pak větší, sedmimístné SUV.

Trio novinek přitom zároveň nahradí vícero stávajících modelů. Během letošního roku totiž vedle Kadjaru skončí také model střední třídy Talisman a dvojice MPV, kompaktní (Grand) Scénic a větší Espace. A právě tyto novinky mají dosavadní modely nepřímo nahradit.

Více už víme o sedmimístném modelu, který má dorazit v roce 2023. V nabídce značky podle všeho nahradí jak Espace, tak Koleos. Z prvních snímků zamaskovaných prototypů přitom vyplývá, že kvůli snížení výrobních nákladů nové sedmimístné SUV využije řadu shodných komponentů s Australem. Konkrétně má být shodný rozvor, stejně jako oba páry dveří.

Karoserie se však natáhne k hranici 4,7 metru, zatímco Austral má být dlouhý 4,51 metru. Velikostně tak zacílí na koncernová rodinná SUV, Škodu Kodiaq, Volkswagen Tiguan Allspace či Seat Tarraco. O zákazníky bude bojovat i s Peugeotem 5008 nebo Kiou Sorento a Hyundaiem Santa Fe.

Kromě velikosti však toho o novince moc nevíme, neznámé je v tuto chvíli i jeho pojmenování. Zatímco některá média spekulují o použití jména Grand Austral, jiné nevylučují užití jména Espace. Jeho poslední generace sice prodejně nikdy nezaujala, jméno má ale nedílné místo v historii značky, a tak by ho Renault mohl uchovat i do budoucna.

Jisté je každopádně to, že větší bratr Australu se bude po jeho boku vyrábět ve španělském závodu Palencia, po boku nástupce Kadjaru. Konkrétně se má začít vyrábět v květnu 2023. Závod ve francouzském Douai, kde se vyrábí Scénic, Espace nebo Talisman, totiž bude přebudován výhradně na produkci elektroaut. V novém "elektrickém hubu" se vyrábí už třeba elektrický crossover Mégane E-Tech Electric.

Související články

Témata
Avatar - MS-sport
22. 1. 2022 12:20
Re: Renault Espace
ve 21 hod večer mezi malými vesnicemi?? Voláš na Renault Assistance.....a nejbliží 24H smluvní servis byl v Salzburgu cca 80km.
Avatar - Emel
21. 1. 2022 17:22
Re: Renault Espace
Co takhle auto, rolba? Nejbližší místo 5km - tj. autem 10minut?
Jako dobře, když se tak rozhodli... jen mě to překvapuje, protože vrtulník stojí dost peněz a Alpy jsou civilizace, horská služba na každým rohu...
Avatar - MS-sport
21. 1. 2022 15:15
Re: Re: Renault Espace
abysme tomu sprostýmu znaku jenom nekřivdili.....ten 1,9 tdci motor se jim fakt povedl a nejenom ten. :-) :yes:
Avatar - MS-sport
21. 1. 2022 14:52
Re: Renault Espace
:-! :yes:
Avatar - xxc
21. 1. 2022 14:17
Re: Re: Renault Espace
Nemyslel som, že až niečo také hrozné dokážu urobiť. Ľudia sa tu tvária, že je to seriózny výrobca s celkom fajn autami.
Články odjinud