Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: BMW vzpomíná na klasiku, druhou generaci sedmičky (E32)

Aleš Jungmann Aleš Jungmann 4. 9. 2013 • 13:37
20
Druhá generace BMW 7 si zaslouží naši pozornost, protože do "Mnichova“ přinesla řadu do té doby nevídaných věcí. Podívejte se na video.

Řada 7, mimochodem vyvíjená celých sedm let, sjížděla z výrobních linek mezi lety 1986 a 1994. To je doba, kterou spousta automobilových fandů označuje jako zlatý věk „moderních“ aut: u řady 7 nechyběly prvky výbavy jako třeba kontrola trakce, lednička, telefon či klimatizace, na druhou stranu se auta, dle názorů mnohých zákazníků, stavěla stále ještě „poctivě“.

Druhá generace řady 7 od BMW, označovaná jako E32, mohla mít pod kapotou dvanáctiválec M70 o objemu 5 litrů – to pro automobilku znamenalo významný mezník. Pokud vám nestačila obyčejná sedmička, mohli jste si připlatit za top-model 750iL, prodloužený o 11,4 centimetru. Ve výbavě modelu 750iL byl například celokožený interiér, elektricky vyhřívaná a posuvná zadní sedadla, dřevěné stolečky, opěrky nohou nebo lednice se dvěma křišťálovými skleničkami na něco dobrého k pití. Cena takového kusu hravě přeskočila dvojnásobek základní verze 730i se šestiválcem pod kapotou.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Vyborne auto
| 5. 9. 2013
To tezko, protoze v Nemecku kde auto bylo se uz na tyhle auta plati celkem vysoke dane a dovoz do CR by znamenal dovozovou STK, prihlaseni, eko dan = priblizne zustatkova cena vozidla. Kdyby si to mohl jen tak nekdo vzit a jezdit, tak by se zajemce asi nasel, ale statni byrokracie dela z prevodu techle aut uz dost neekonomicky business.
BMW
| 4. 9. 2013
:-)
Vyborne auto
| 4. 9. 2013
Škoda, nějaký méně majetný fanda by si ho třeba ještě koupil... :-(
Avatar - Dinar
BMW
| 4. 9. 2013
Naštěstí přišla doba, kdy kdo se jen trochu snažil, mohl vydělat, takže studentíkovi Dinarovi do roka před kolejí stála 320i, ojetina, ale letadlo. ;-)
BMW
| 4. 9. 2013
Já tě chápu. To musel bejt ukrutnej kontrast. A jistě se ti pak chtělo sedat si zpátky do 105, že ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku