Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Co dokáže obrovský točivý moment udělat s pneumatikou?

Michal Fokt Michal Fokt 19. 2. 2017 • 17:17
26
Videoupoutávka na chystaný Dodge Challenger SRT Demon ukazuje, jak dostává při akceleraci zabrat zadní pneumatika. Div, že se neroztrhá...

Dodge v nadcházejících měsících vyšle do světa v rámci modelového roku 2018 model Challenger SRT Demon, jenž by měl díky změně stálého převodu dostat na zadní kola více točivého momentu, než obávaný hellcat - a to až o 35 %(!). Proto dostane standardně "salámy" 315/40R18 Nitto NT05R, navlečené na 18x11palcových ráfcích, ukrytých v rozšířených blatnících. S ohledem na to, že bude auto také dobře o metrák lehčí, lze očekávat, že to bude skutečně ...démon.

Premiéra auta proběhne v dubnu na New York Auto Show a teď se na první (a nejspíš nikoli poslední) videoupoutávce můžete podívat, co točivý moment osmiválce dokáže s nízkoprofilovou pneumatikou na krátký okamžik startu provést.

Související články

Témata
23. 2. 2017 08:52
Re: Opět trochu dezinformací.
ok.
23. 2. 2017 07:51
Re: Opět trochu dezinformací.
Je to rozhodně dost extrémní pneumatika (v kontextu silničního provozu), ale měl by ji mít z výroby (možná volitelně, nevím). Nakonec to není běžné auto. Jinak v USA je schválená pro provoz.

Dramaticky určitě ne a s protočením souhlasím.
22. 2. 2017 15:06
Re: Opět trochu dezinformací.
Uznávám, že klasické Wrinklewall, které se na dragstery používají a hlavně také se zvýšenými otáčkami dost zvětší i svůj průměr, to na obrázku fakt nejsou. S největší pravděpodobností to budou, jak píšeš, ty NT05Rs Nitto [odkaz] [odkaz] ovšem také patřící mezi drag race tire. Myslím však, že rozhodně nepatří do kategorie pneumatik, používaných pro běžný provoz i když, do provozu jsou údajně přípustné. Běžná pneumatika, podle mě, má tužší bočnice a menší grip, takže se tak dramaticky nezdeformují a guma se také určitě daleko dřív protočí.
21. 2. 2017 17:31
Re: točivý moment osmiválce
Nebylo by lepší jedno z toho vynechat? Tedy co udělá s pneumatikou točivý moment. Nebo co udělá s pneumatikou osmiválec Demonu.

Tady totiž jde i o stálý převod nebo hydrodynamický měnič.
21. 2. 2017 17:26
Re: Opět trochu dezinformací.
Mimochodem, Demon by měl obouvat Nitto NT50R. Sám si můžeš odpovědět na otázku, jestli jsou to wrinklewall.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku