Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Ferrari California na sněhu

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 30. 12. 2011
285
Ferrari California se předvádí v akci na sněhem pokrytém zamrzlém jezeře ve známém lyžařském středisku Svatý Mořic ve Švýcarsku.

Ferrari California představené v roce 2008 jako první zástupce své značky dostal dvoudílnou skládací střechu, která během 14 sekund dokáže proměnit uzavřené kupé roadster, který může díky nouzovým zadním sedadlům nabídnout prostor až čtyřem cestujícím.

V dlouhé přídí Californie se ukrývá vidlicový osmiválec o objemu 4,3 litru s výkonem 338 kW (460 k) při 7750 min-1 a točivým momentem 485 Nm při 5000 min-1. S touto pohonnou jednotkou spolupracuje sedmistupňová dvouspojková převodovka.

Maximální rychlost je 310 km/h, akceleraci z 0 na 100 km/h zvládne California pod 4,0 sekundy. Spotřeba paliva v kombinovaném provozu je podle automobilky 11,5 litru benzinu na 100 km.

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Hammunasakra
Jak se na ten rybník dostal?
| 10. 1. 2012
NEbyla jsem si nejdříve "jista", ale teď musím přiznat: "Byla to DOBRÁ otázka!" :yes: ;-)

[odkaz]

Přední náprava se za "pidirychlostí" opravdu odpojí a odpojuje se současně za "velkého" (maximálního) natočení volantu.. 8-s
(jinak rozdíl v rychlosti kol řeší DSC)
..ale "problémy" s tím v praxi asi NEjsou (našla jsem v /německých/ diskuzích JEDEN (číslem 1) "problém" - asi fakt "zcelavýjímečný" - sladění DSC s xDrive bude zřejmě asi docela "fik fik" (ještě víc "fik" než SnowMotion - asi.. a to je VÍC "fikfik" než byste si mysleli.. :-)
Jak se na ten rybník dostal?
| 6. 1. 2012
.
Jak se na ten rybník dostal?
| 6. 1. 2012
Tenkrát, když to zaváděli, tak argumentovali pohodlnějším ovládáním, protože ti na řízenou nápravu nejde žádný točivý moment. A to pravda je. Jestli měli i jiné důvody, to nevím. Leda se zkusit zeptat mechaniků. Někdo to už určitě rozebral.
Jak se na ten rybník dostal?
| 6. 1. 2012
Je to reklamní text! Co tam mají napsat? "Náš systém neumí narozdíl od konkurence být připojen v zatáčce o průměru menším než x m?"
Ono to opravdu není zas tak hrozné, u zatáčky s poloměrem 20m to je rozdíl rychlostí náprav cca 1,5%, ale zajímalo by mě kdy už to vadí a přední pohon je odpojován.
Avatar - white label
Jak se na ten rybník dostal?
| 6. 1. 2012
No právě, podle toho popisu to nevypadá, že by se na předek mohlo dostat maximálně jen těch 50% avizovaných někde u původního xdrivu.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku