Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Ford iosis MAX – Koncept pro autosalon v Ženevě

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 7. 3. 2009 • 13:12
3
Automobilka Ford odhalila v Ženevě koncept iosis Max, který má představovat příští generaci kompaktních automobilů pro volný čas a naznačuje jakým směrem se bude vyvíjet design modelů Fordu v segmentu C na celém světě.

Karoserie Fordu iosis MAX vychází z nejnovější interpretace kinetického designu Ford a dále rozvíjí směr, kterým se vydaly nové generace modelů Fiesta a Ka. Koncept vedle hlavních linií karoserie nebo i detailů jakými je provedení hlavních světlometů zaujme především při otevírání dveří, protože karoserii chybí B-sloupek a zatímco přední pár se otevírá konvečně, tak zadní pár dveří se odsouvá vzad, čímž vzniká skutečně velký vstupní otvor. Za atraktivním otevíráním dveří nezaostává ani přístup do zavazadlového prostoru, jenž má dvoudílné víko.

Pod přední kapotou pracuje přeplňovaný zážehový čtyřválec o objemu 1,6 litru s výkonem 132 kW (180 k) z nové řady Ford EcoBoost. Tyto motory jsou opatřeny turbodmychadlem a přímým vstřikováním paliva, jejichž zásluhou spotřebují až o 20 procent méně pohonných hmot než konvenční zážehové agregáty podobného výkonu. Motory EcoBoost se začnou postupně začleňovat do evropské nabídky Fordu od počátku roku 2010.

Doporučujeme
Autosalon Ženeva: Ford iosis MAX – Jo, další koncept s kinetickým designem (Video)

Související články

Témata
8. 3. 2009 01:19
Re: Moc pekne
Ne nadarmo je UK designerska velmoc, ty modre doplnky, proste super. Na foto to nebylo moc videt. Davam za 1.
Avatar - miromen
7. 3. 2009 18:12
Re: Moc pekne
FORD design prostě umi. :yes:
7. 3. 2009 17:45
Moc pekne
Moc pekne :yes: :yes: :yes:
Články odjinud