Alko kalkulačka Naplavka 2019
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Jaguar XJ se zimy nebojí, vyrazil do nejchladnějšího města Kanady

David Bureš David Bureš 18. 1. 2013
15
23
Zobrazit náhledy (15)
Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ
Jaguar propaguje nově nabízený pohon všech kol i pomocí jízdy do jednoho z nejchladnějších míst na světě.

Dva sériové exempláře Jaguaru XJ s přeplňovanou benzinovou třílitrovou V6 a pohonem všech kol se vrátily z více než 3.200 dlouhé cesty po severní Kanadě. Okružní jízda je zavedla z města Whitehorse ve státě Yukon na západě Kanady k severnímu polárnímu kruhu.

Oba vozy projely i městem Dawson City, kde byla 19. prosince loňského roku naměřena teplota -49 °C. I tato hodnota dokazuje, proč Dawson City je označováno za nechladnější město v Kanadě. Na konci devatenáctého století zde probíhala zlatá horečka, nyní Dawson City leží na spodním konci ledové dálnice Dempster vedoucí do Inuviku v Severozápadních teritoriích.

Oba XJ pro tuto cestu byly sériovými automobily americké specifikace, jejich jedinou specialitou byly zimní pneumatiky Pirelli. Standardní byly i použité kapaliny, a to včetně syntetického oleje Castrol Edge.

Ředitel značky Adrian Hallmark k jízdě dvou XJ říká, že vozy vynikaly i v podmínkách daleko za hranicí zkušeností, které mají řidiči ze Severní Ameriky nebo Ruska. Automobily se vedle nízkých teplot musely celou cestu potýkat s hlubokým sněhem, kusy ledu, štěrkem nebo výmoly ve zmrzlém blátu.

Pohon všech kol vyvíjený ve spolupráci s automobilkou Land Rover je od začátku roku dostupný na vybraných trzích pro modely XF a XJ se zážehovým motorem 3,0 V6 Supercharged (250 kW). Za běžných podmínek jsou u těchto aut poháněna zadní kola, pokud je to však třeba, točivý moment je poslán také na kola přední, a to maximálně v poměru 50:50 mezi nápravy.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Barrichello
Neviděl jsem na tom videu nic,
| 20. 1. 2013
Taky simyslím, jezdil sem v pátek brzo ráno zasněženou prahou a o víkndu po okresách ve středních čechcáh,který nebyly nijak poslený, jen uježděná vrstva sněhu a všude sem vyjel...
Avatar - Barrichello
XJ
| 20. 1. 2013
JJ, mooc pěknej
Samosvorný samojed
| 18. 1. 2013
krasavci :yes:
Avatar - Pekelná Micinka
XJ
| 18. 1. 2013
Po tomto článku a tvém příspěvku zde, mě napadlo jediné jméno, když jsem otevřel toto. [odkaz] >:-[]
Neviděl jsem na tom videu nic,
| 18. 1. 2013
co by nezvládlo auto s jednou poháněnou nápravou ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku