Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Jak přejíždět z pruhu do pruhu s Toyotou Land Cruiser

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 21. 8. 2012 • 13:14
20
I s velkým off-roadem lze rychle a poměrně ladně změnit jízdní pruh a nezpůsobit přitom řetězovou nehodu.

Toyota Land Cruiser sice rozhodně nevyniká takovou ovladatelnosti a obratností jako například Lotus Elise, ale řidič tohoto velkého terénního stroje v krátkém videu natočeném v Rusku předvádí, že i s ní lze zvládnout rychlý vyhýbací manévr.

Celou akci zachytila palubní kamera vozu zpomalujícího při dojíždění k řadě aut stojících u semaforu. Tento automobil nejprve mírně vyjede ze svého jízdního pruhu a následně se mezi ním a betonovými mantinely protáhne Toyota Land Cruiser.

Velký off-road se jen těsně vyhne autu stojícímu na posledním místě v řadě a ve vedlejším pruhů zmizí v dálce, jakoby se nic nestalo.

JAKE.AUTO.CZ: Toyota Land Cruiser: všechny testy a další články

Témata
Avatar - Rubb
24. 8. 2012 18:48
Re: Velmi efektivní
Jednoznačně práce ESP. Vždyť po tom prvním smyku nedal ani kontra, je vidět, že kola má stále natočené vlevo.... takhle by skončil pěkně v hodinách... ;-)
22. 8. 2012 23:40
Trpišovský v Rusku
Trpišovský v Rusku
Avatar - Dinar
22. 8. 2012 07:46
Re: Velmi efektivní
ESP to má?
Avatar - white label
21. 8. 2012 22:22
Re: Velmi efektivní
Ano, je to klasický LC 100 (cca 2002), má ho dlouho můj kámoš, něco jsem s ním i najel. Od té doby LC s ničím lepším (na svou dobu) nepřišel, nemluvě o designu . Tohle byl poslední designově povedený LC, tedy pokud se z něho hned sundaly ty nalepené zlaté linky z výroby.
Avatar - eXp10it
21. 8. 2012 21:57
Re: Velmi efektivní
Mě to taky přijde jako zásah elektroniky, stejně se chová moje RAV4 při zásahu VSC (ESP) na sněhu. Velký smyk doprava, pak poloviční smyk doleva, čtvrtinový doprava, osminový doleva a tak dále dokud se auto úplně nesrovná... přesně jako na tomhle videu akorát na suché cestě >:-[]

řidič navíc zareagoval chladnokrevně a přesně - do poslední chvíle plná brzda, esp už si mezitím s autem hraje a auto prakticky nereaguje na volant a jen drží stopu, půl sekundy před srážkou pustit brzdu a v té chvíli se LC vydal za koly stočenými doprava.... tuhle situaci už jsem bohužel taky zažil.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku