Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Jihokorejci s přeplněnými auty prchají z průmyslové zóny Kesong

David Bureš David Bureš 30. 4. 2013 • 07:52
6
Automobily jedoucí z Kesongu ukazují, jak vypadá nucený odjezd – Jihokorejci totiž do nich naložili vše, co mohli.

Důsledkem napjaté situace na Korejském poloostrově je i uzavření průmyslové zóny Kesong, kde Jihokorejci spolupracovali se Severokorejci. Továrny o víkendu opustilo 126 lidí, v pondělí zbývající asi padesátka pracovníků.

Zaměstnanci s sebou vezli i množství již vyrobených věcí. Zatímco některé vozy byly vcelku prázdné, jiné byly přecpány výrobky. Někteří vezli náklad na střeše svého auta, jiní jím zaplnili třeba i kapotu.

Průmyslový areál Kesong leží na území KLDR, vyrábí se zde například oblečení, kosmetika nebo hodinky. Jedná se o spolupráci obou rozdělených zemí, kombinující severokorejskou levnou pracovní sílu s jihokorejskou technologií a know-how.

Severní Korea oznámila zavření Kesongu na začátku dubna, v době nejsilnější útočné rétoriky. V areálu ještě zbývali poslední jihokorejští pracovníci, které Jižní Korea pro jistotu stáhla zpět za hranice.

Soul vyzval Pchjongjang k obnovení provozu v této zóně, dostalo se mu však zamítavé odpovědi. Budoucnost areálu fungujícího od roku 2005 je tak nejasná.

Související články

Témata
1. 5. 2013 09:00
Re: Kde udělali soudruzi z KLDR chybu?
:yes: :-)
30. 4. 2013 23:08
Re: Kde udělali soudruzi z KLDR chybu?
Ono to totiž může znamenat oboje. :-) Pravda je, že nedává tolik smysl, aby to byl původ odrůdy, pokud nechceš upozornit, že je to něco exotického. Houba je to skutečně z východní Asie (není omezená na Koreu) a doma si ji asi nepěstují. Pravděpodobně půjde opravdu jen o vtipnou chybu. Export potravin k téhle zemi nějak nejde.
30. 4. 2013 12:46
Re: Kde udělali soudruzi z KLDR chybu?
No, vzhledem k tomu, že jsem včera kupoval v Realu Heidenau rajčata s Herkunft: Spanien jsem si jistý, že je to země odkud to dovezli :-)

Původ odrůdy (čehokoli) by byl Ursprungsland (anebo taky Herkunftsland, takže můžem jen hádat)

Ale stejně je to kravina, proč by ty houby vozili z Asie když se dají vypěstovat ve sklepě v podstatě zadarmo...asi se spletl prodavač.
30. 4. 2013 12:21
Re: Kde udělali soudruzi z KLDR chybu?
To by měl být původ odrůdy/ druhu. Ne místo, kde je vypěstovali/ odkud je dovezli. ;-)
30. 4. 2013 11:25
Re: Kde udělali soudruzi z KLDR chybu?
Asi to tak bude :-)
Však rozjeli spolupráci se zkaženým Západem - podívej na cedulku, odkud jsou ty houby v prostředním košíku :-)

[odkaz]
Články odjinud