Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Mercedes-Benz třída E Coupe – Nový model na projížďce

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 28. 2. 2009 • 21:52
8
Po lednové premiéře čtyřdveřového sedanu třídy E na autosalonu v Detroitu následuje odhalení nového dvoudveřového kupé na březnovém autosalonu v Ženevě.

Design E Coupe je v základních rysech shodný s novým sedanem třídy E, který se výrazně inspiruje modelem Ponton z padesátých let a přichází se čtveřicí kosodélníkových předních světlometů. Coupe ovšem sází na dynamičtější tvary a některé linie převzaté z většího kupé CL. Součinitel aerodynamického odporu je jen 0,24 – podle Mercedesu nejnižší hodnota u sériově vyráběného auta.

V interiéru se nachází nová sedadla se zesíleným bočním vedením, vyššími opěradly a funkcí Easy-Entry pro lepší přístup na zadní sedadla. Zadní sedadla jsou dělená a jejich sklopením je možné zvětšit objem zavazadlového prostoru. Ze začátku nabídne Mercedes pětici motorů, které všechny splňují normu Euro 5.

Doporučujeme
Mercedes-Benz třída E Coupe: Už žádné CLK (oficiální fotografie a technické údaje) + plakáty

Související články

Témata
Avatar - white label
1. 3. 2009 00:28
Re: ošklivé z boku
No vidíš a třeba zrovna mně takový styl k MB sedí víc, než např. to CLK, i když zdaleka nejslabší (designově) bylo "zdrclé" C Coupe, ve své době "evokující" Mazdu 323 Coupé...
Avatar - white label
1. 3. 2009 00:11
Re: MB E Coupe
Jedno auto mít sice nemusím, ale i tak si to dovedu představit...Je ale fakt, že potom musíš kupovat kočárek podle auta, což dnes už není tak velký problém...Doporučit můžu např. norský STOKE, ten se ti vleze i do kupé dokonce i jako hluboký a ještě ti zbude místo na nákup...Poslední eSko se taky moc povedlo a i po uvedení nové 7čky, pro mne dál současný král třídy (v této cenové relaci), ale tahle třída mne nijak zvlášť nebere. Tak trochu auto plus řidič a já...
Proti slonové kosti bych nic neměl, právě naopak, ale ta růžová střecha by neprošla, ani kdyby byla "světlejší, než zbytek auta"... ;-)
28. 2. 2009 20:45
Re: MB E Coupe
Kdyby si "nemusel" mít jedno auto, děti a kočárky, tak je kupé jistě fajn. Podle mýho názoru třeba S63 neni usedlý ani ve slonový kosti s růžovou střechou.
Avatar - white label
28. 2. 2009 01:30
MB E Coupe
Vypadá fakt moc dobře, hlavně v této barevné kombinaci. Podle mne nejhezčí "čyřmístný" MB poslední doby. Vždycky jsem tvrdil, že pokud bych si "musel" koupit MB bylo by to jedině kupé. Limuzíny MB jsou většinou těžce usedlé a ani kompromis CLS mne zdaleka neoslovil tak, jako některé tady, na AUTO.CZ

P.S. Chtěl bych jen znovu upozornit (tebe GTI), jak dokonalá může být, podle "jistých" pravidel, "nevhodná" kombinace světlého vozu a tmavé střechy...!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud