Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Poslechněte si zvuk Porsche Macan

David Bureš David Bureš 8. 11. 2013 • 12:09
4
Porsche se pomocí krátkého videa pochlubilo zvukem chystaného SUV Macan. Jaký motor pracuje pod kapotou daného kusu, však nevíme.

Výstavní premiéra Porsche Macan se blíží, odehraje se na nadcházejícím autosalonu v Los Angeles, automobilka tak postupně odhaluje detaily o vozu. Po prezentačních videích a fotografiích zamaskovaných prototypů je tu prezentace zvuku auta.

Krátké video nedoplňují bližší informace, můžeme tak pouze spekulovat, jaký motor pracuje pod kapotou prezentovaného auta. Pro Macan se každopádně počítá se dvěma benzinovými šestiválci biturbo – třílitrovým (Macan S) a 3,6litrovým (Macan Turbo), které budou spolupracovat se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou PDK.

Vedle toho budou k dispozici i hybridní provedení, základní benzinová verze se čtyřválcem 2.0 TFSI a dvě dieselové varianty – Macan Diesel s dvoulitrovým čtyřválcem a Macan Diesel S s třílitrovým vidlicovým šestiválcem.

Technika Macanu bude vycházet z Audi Q5, podle zveřejněného článku z německého magazínu Auto Motor und Sport bude auto dlouhé 4.699 milimetrů, široké 1.932 mm a vysoké 1.624 mm, rozvor náprav bude činit 2.807 mm jako u Q5.

Výstavní premiéra Porsche Macan proběhne 20. listopadu v Los Angeles. Do prodeje půjde toto SUV v květnu 2014, o jeho výrobu se postará továrna Porsche v Lipsku.

Témata
11. 11. 2013 00:13
nic moc
na Porsche je to zvuk docela slaby.... ale co bysme cekali od 6 valce s turbem. Jediny spravny zvuk generuji 8 valce... třeba Maserati s V8 to je jiny koncert

Skoda, ze to auto nevypada jako studie
Avatar - lexi
9. 11. 2013 13:23
nové obzory
Tak tohle auto mne skutečně zaujalo. Už asi rok řeším co si koupit a pořád to odkládám. Asi je rozhodnuto. Bez ohledu na to jaký je to motor, zvuk bude dokonalý. Nejde ani tak o to jak se zvuk generuje, dnešní auta spíše než skutečný zvuk motoru využívají různé jiné fígle jak tomu dát správný sonorní zvuk, hlavně tam kde je třeba .
Avatar - Snooob
9. 11. 2013 10:44
Re: Repro
Prečo?! Myslím, že V6 turbo má dobrý zvuk..
Avatar - Hittman
8. 11. 2013 15:21
Repro
Není nad dobrou zvukovou aparaturu, která dodá motoru "zvuk", že? >:-[]