Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Potkali jsme v Praze nové SUV Škoda. Zřejmě poprvé a naposledy

redakce AUTO.CZ
Diskuze (7)

Jen pár hodin po oficiální premiéře jsme v centru Prahy narazili na zcela novou Škodovku. Tentokrát nás ale setkání překvapilo o něco více.

Je tomu asi rok a čtvrt, co se světu oficiálně představila Octavia čtvrté generace. Škodovka tehdy do poslední chvíle udržela vzhled pod pokličkou a testovací prototypy pečlivě maskovala fóliemi. Den po debutu už nám do redakce dorazila várka fotek, kterak jste novinku potkávali na českých silnicích v celé její kráse.

Zastihnout čerstvě představené auto, na tom není nic zas až tak zvláštního, řeknete si. No jo, jenže my jsme dnes, vlastně necelý den po světové premiéře, zahlédli v pražských ulicích Škodu Kushaq. To je ten zbrusu nový crossover navržený a určený výhradně pro indický trh. Kolega David Bureš se s ním mohl seznámit v ateliéru a prozradil vám, čím se od evropských SUV a crossoverů Škody liší. Protože jde o indickou specialitku, ani jsme nepočítali, že bychom se s Kushaqem ještě někdy viděli.

Ale jak se zdá, Škodovka neomezila testování novinky jen na indické cesty, ale pečlivě crossover zkouší i na domácí půdě. Měli jsme opravdu štěstí, neboť podle našich informací má mladoboleslavská automobilka v Česku k dispozici jen několik jednotek kusů. Kushaqa tak u nás rozhodně nebudete potkávat obdobně často jako Octavie či Kodiaqy.

Kamiqem – obdobně velkým škodováckým crossoverem určeným pro Evropu -  si indického sourozence rozhodně nespletete. Příď má méně extravagantní, podobnou spíše Karoqu. Přední maska zase připomíná elektrické SUV Enyaq a zcela jiná je rovněž zadní světelná technika. Vedle Kamiqu by na našem trhu pro takové auto místo nebylo, ale zajímalo by nás, zdali se vám více zamlouvá crossover s indickým, nebo evropským designem. Dejte nám vědět v anketě přiložené níže!

Který crossover Škody se vám líbí více?
  • Kamiq
    18%
  • Kushaq
    82%
Děkujeme za váš hlas.
Celkem hlasovalo 261 čtenářů.

redakce AUTO.CZ
Diskuze (7)

Doporučujeme

Škoda potřebuje
střední SUV s dieselem, ruční brzdou a manuální převodovkou! Zde se ukázalo, že to jde!
20. 3. 2021 05:57
Se z tech skudek
muzete fakt jen potentovat, coz? :)
19. 3. 2021 23:01
Škoda jebe!
Škoda jede!
Avatar - JFK
19. 3. 2021 22:24
Re: Zamazani znacky
Pokud nejeli do Rytířský na tinder randíčko s Natálií Mykytenko před Cafe~Cafe, tak není důvod, i FFP2 měli.

Tady například prominentní kovaný zasloužilý soudruh se neženýruje jako tzv. "poradce motorsportu" (s jezevčíkem na efkách, který nemá s motorsportem nic společného) medializovat na YT kanále hipstera přes škody felace.. Jiného by za to vyrazili :-!
https://www.youtube.com/watch?…
19. 3. 2021 22:08
Zamazani znacky
Kdyz uz zajizdakum komplikujete zivot, aspon jim rozmazte znacky.
Uz tak ta jejich prace stoji za pytel. Tak jim to neztezujte tim, ze date nejakemu skodovakovi moznost se po nich vozit kvuli vyfoceni.