Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Renault Koleos – nové SUV staticky i za jízdy

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 14. 2. 2008 • 03:51
16
Renault je jednou z posledních velkých automobilek, která teprve nyní naskakuje do rozjetého vlaku třídy SUV. Její nový model Koleos vznikl ve spolupráci s Nissanem, který má dlouholeté zkušenosti s pohonem všech kol.

Koleos má platformu C 4x4, pohon všech kol a zážehový motor od Nissan, ale design a vznětové motory pochází od Renaultu. Výroba vozu probíhá v korejském Busanu u společnosti Samsung, která zde produkuje svůj sesterský model QM5.

Nové SUV bude dodáváno ve dvou provedeních hnacího ústrojí. Pohon přední nápravy zůstane vyhrazen pro zážehový motor o objemu 2,5 litru (126 kW, 226 Nm). Vznětový motor 2.0 dCi (110 kW, 320 Nm) bude k dispozici s pohonem přední nebo obou náprav a výkonnější verze 2.0 dCi (127 kW, 360 Nm) dostane pouze pohon všech čtyř kol.

Více si o novém francouzském SUV můžete přečíst v článku Renault Koleos: první fotografie a informace.

Související články

Témata
Avatar - Ronault.
14. 2. 2008 18:26
Re: Voda?
Taky mě to napadlo, že to opakované posílání do vody je k ničemu... ale vem to tak, že prostě dneska skoro všechny SUVečka jsou jen parádičky a s terénem to až tolik společného nemá... Chceš-li terén, kup si Nivu :-!
Avatar - Pjenkava
14. 2. 2008 18:10
Voda?
Jak projede tou vodou, to je hodně vtipný >:D Sice je to zajímavě natočený, ale který auto by to nezvládlo?! To by zvládnul každej průměrnej kombík... :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud